پارس وی دی اس

آیا الان موقع خرید نینتندو سوییچ است یا صبر کنیم سوییچ ۲ بیاید؟

خرید سوییچ 1 یا 2

کنسول نینتندو سوییچ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های تاریخ و چند سال اخیر دانست. کنسولی که توانست توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند و مهم تر از همه طرفداران پر و پا قرص نینتندو را به طور کامل راضی کند.

نکته جالب در مورد سوییچ این است که این کنسول حتی در انتهای دوره خود نیز کاربران جدیدی پیدا می کند. همین موضوع باعث شده که این کنسول رتبه سوم را در پرفروش ترین کنسول‌های بازی تاریخ پیدا کرده و بتواند مخاطبان بسیار زیادی در این مدت داشته باشد. کنسول نینتندو سوییچ برای افراد زیادی مناسب است. به این شکل که بازی های آن به صورت انحصاری خشن و ترسناک نیستند در نتیجه افراد زیادی می توانند از آن استفاده کرده و حتی کودکان نیز از این کنسول لذت می برند.

حال با توجه به اخباری که اخیراً منتشر شده به احتمال زیاد ما شاهد عرضه کنسول نینتندو سوییچ ۲ در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ میلادی خواهیم بود. همین موضوع باعث شده که افراد زیادی به فکر این باشند که کنسول حال حاضر را خریداری کرده یا اینکه برای عرضه کنسول بعدی صبر کنند.

بحث اصلی اینجاست که پاسخ به این سوال به صورت یک جانبه نیست. شما باید شرایط مختلف را در نظر گرفته و نسبت به آن‌ها پاسخ را پیدا کنید.

آیا تا به حال بازی‌های کنسول سوییچ را تجربه کرده اید؟

اگر پاسخ شما خیر است، بهتر است که همین الان کنسول را خریداری کنید. در این ۶ سال شرکت سازنده عناوین بسیار خوبی برای کنسول سوییچ عرضه کرده است و در نتیجه شما زمان زیادی را صرف تجربه این عناوین خواهید کرد. مخصوصاً اینکه امکان دارد که این بازی‌ها برای کنسول بعدی عرضه نشوند و در نتیجه شما تعدادی از بهترین عناوین تاریخ را از دست خواهید داد.

خرید سوییچ 1 یا 2

اولین کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و با طراحی خاص و بازی‌هایی که داشت توانست موفقیت بسیار زیادی کسب بکند.

آیا شما نیاز به بهترین و به روزترین تکنولوژی دارید؟

اگر شما یک علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی باشید، کاملاً قابل درک است که به داشتن به روزترین دستگاه ممکن علاقه داشته باشید. در نتیجه اگر شما این کنسول را خریداری کرده و تنها چند ماه دیگر شماره بعدی آن عرضه شود قطعاً حس بدی خواهید داشت.

بحث اینجاست که کنسول سوییچ در زمان عرضه نیز سخت افزار خیلی قدرتمندی نداشت. با این حال شرکت نینتندو به بهترین نحو از توان آن استفاده می‌کرد. در نتیجه این کنسول حتی در حال حاضر نیز به راحتی از پس اجرای عناوین ساخته شده توسط نینتندو بر می‌آید و مشکلی در اجرای آن‌ها ندارد.

در کل کنسول نینتندو سوییچ اصلاً به اندازه کنسول‌های نسل نهمی قدرت ندارد. با این حال قصد رقابت با آن ها را هم ندارد. عناوین عرضه شده برای سوییچ اکثراً به صورت انحصاری هستند و به طور کامل برای آن بهینه شده‌اند. در نتیجه منطقی است که نیازی به نگرانی از این لحاظ نداشته باشید.

در کل اگر شما از افرادی هستید که خیلی به داشتن کنسول به روز اهمیت می‌دهید، عرضه کنسول بعدی نینتندو بسیار نزدیک است. در نتیجه بهتر است که کمی صبر کنید تا بهترین کنسول این شرکت را داشته باشید.

خرید سوییچ 1 و 2

نینتندو در این مدت ۳ مدل اصلی از کنسول سوییچ عرضه کرد. این سه مدل از سمت چپ به راست، سوییچ عادی، لایت و اولد هستند که هر کدام برای افراد خاصی ساخته شده و بازه قیمتی متفاوتی هم دارند.

آیا شما به دنبال بهترین عملکرد در یک کنسول دستی هستید؟

اگر پاسخ شما به این سؤال بله است، پس نباید به سمت نینتندو سوییچ بروید. به دلیل اینکه این کنسول از لحاظ بالاترین رزولوشن و عملکرد رتبه خوبی ندارد. البته لازم به ذکر است که کنسول‌های دستی دیگر نیز همچنان قدرت خیلی زیادی ندارند ولی وضعیت آن‌ها از کنسول دستی نینتندو که ۷ سال پیش عرضه شده است، بهتر است. نکته اینجاست که نمی‌توان از کنسول سوییچ در زمینه گرافیک دفاع کرد به دلیل اینکه این کنسول در این زمینه از زمان عرضه مشکل داشت و قدرت چندان زیادی نداشت.

نکته اصلی در مورد سوییچ و کنسول‌های نینتندو بازی‌های آن‌ها است. به این شکل که شما قدرت چندانی ندارید ولی بازی‌ها به شکلی طراحی می‌شوند که از قدرت این کنسول‌ها نهایت استفاده را کرده و شاید شما بهترین گرافیک را تجربه نکنید ولی قطعاً تجربه خاصی را از لحاظ گیم‌پلی یا جلوه‌های بصری خواهید داشت.

برای مثال بازی‌هایی مثل اسپلاتون ۳ (Splatoon 3) یا افسانه زلدا: اشک‌های سلطنت (The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom) از لحاظ گرافیکی سنگین نیستند ولی از لحاظ بصری و طراحی گیم‌پلی کیفیت به شدت بالایی دارند. همینطور اینکه به بهترین نحو روی کنسول‌ سوییچ اجرا خواهند شد. حال اگر شما به دنبال یک کیفیت بهتر از کنسول سوییچ هستید، به شما مدل اولد را پیشنهاد می‌کنیم. صفحه نمایش این کنسول جدید نینتندو از مدل قبلی بسیار بهتر بوده و با وجود اینکه رزولوشن یکسانی دارد، کیفیت آن به شدت بالاتر است.

خرید سوییچ 1 یا 2

اخرین مدل عرضه شده از نینتندو سوییچ، مدل اولد است. این دستگاه صفحه نمایش بهتری نسبت به دستگاه قبلی داشته و همین موضوع باعث شده بازی‌ها ظاهر بهتری روی آن داشته باشند.

آیا شما نگران توانایی اجرای بازی‌های قدیمی روی کنسول جدید نینتندو هستید؟

نینتندو هنوز اطلاعات زیادی از کنسول بعدی خود منتشر نکرده است. در نتیجه مشخص نیست که بازی‌های کنسول سوییچ روی شماره بعدی قابل اجرا خواهند بود یا نه. قطعاً بیشتر گیمرها خوشحال می‌شوند که کنسول بعدی نینتندو توانایی این کار را داشته باشد به دلیل اینکه کنسول‌های نسل نهمی توانایی اجرای بازی‌های نسل قبلی را دارند. با توجه به کاتالوگ عناوین بسیار خوبی که سوییچ دارد، منطقی است که نینتندو به دنبال این باشد که از آن‌ها استفاده کند. مخصوصاً اینکه یکی از دلایل اصلی موفقیت سوییچ هم همین بازی‌های آن بود.

حال اگر شما به دنبال تجربه بازی‌های قدیمی‌تر از سوییچ هستید، نینتندو یک اشتراک خاص با قیمت ماهانه ارائه داده که به کاربران قابلیت اجرای بازی‌های قدیمی کنسول‌هایی مثل SNES و گیم‌بوی (Game Boy) را می‌دهد. مشکل اینجاست که این اشتراک چندان قوی نبوده و نینتندو باید بیشتر روی آن کار بکند تا بتواند با اشتراک‌هایی مثل گیم‌پس مقابله کند.

در مورد ابزار جانبی سوییچ، همچنان باید طراحی کنسول بعدی را دید. نینتندو سوییچ به طور کلی طراحی خوبی داشت ولی از لحاظ ارگونومی نیاز به بهبود داشت. به همین دلیل اگر شرکت سازنده تصمیم داشته باشد، اندازه این کنسول را ثابت نگه دارد، امکان دارد که وسایل جانبی این دو مدل به یکدیگر متصل شوند. با این وجود اگر نینتندو تصمیم بگیرد که طراحی آن را به طور کامل تغییر دهد، ابزار کنسول قبلی دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

خرید سوییچ 1 یا 2

تنوع جوی کان‌ها بسیار زیاد هستند. در نتیجه یکی از ابزار شخصی‌سازی کنسول سوییچ ایجاد تنوع در جوی کان بوده که ظاهر خاصی به کنسول می‌دهد.

در برخی شرایط هم باید برای خرید کنسول بعدی صبر کنید

بسیاری از افراد برای خرید کنسول بعدی نینتندو یعنی سوییچ ۲ صبر کرده‌اند. در نتیجه منطقی نیست که این افراد به دنبال خرید شماره ۱ بروند و به زودی نیز نینتندو از دستگاه بعدی خود رونمایی خواهد کرد. با این کار شما بازی‌های شرکت نینتندو را با بهترین کیفیت و به روزترین سخت افزار تجربه خواهید کرد.

یک سری افراد نیز از وضعیت جوی کان (Joy Con) خسته شده‌اند. طبق چیزی که گفته شده جوی کان‌های نینتندو به سرعت خراب شده و افراد باید آن‌ها را تعویض کنند. همین موضوع باعث شده تا برخی کاربران از وضعیت جوی کان راضی نبوده و نسبت به آن معترض باشند. برای این افراد نیز بهتر است که دیگر برای کنسول بعدی صبر کرده تا نینتندو این مشکل را روی دستگاه بعدی خود حل بکند.

نکته اصلی اینجاست که اگر شما تا اینجای مقاله آمده و برای خرید سوییچ قانع شده‌اید، این کار را انجام دهید. ترجیحاً هم کنسول سوییچ اولد را خریداری کنید تا سخت افزار آن کمی به روزتر باشد. نکته اصلی اینجاست که نینتندو سوییچ قطعاً دیگر کنسول جدیدی نیست و یک دستگاه قدیمی است ولی می‌تواند به شما تجربه‌ای را ارائه دهد که در هیچ دستگاه دیگری وجود نداشته و در نتیجه حتی الان هم ارزش خرید بسیار زیادی دارد.

منبع: Polygon

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
Nintendo Switch


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟