پارس وی دی اس

انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار ۴» باز هم صدرنشین شد (باکس آفیس هفته)

انیمیشن پاندای کونگ‌فوکار 4

انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار ۴» (Kung Fu Panda 4) در هفته دوم اکران با فروش ۳۰ میلیون دلاری باز هم صدرنشین جدول فروش شد. این فیلم خانوادگی که چهارمین قسمت یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای انیمیشنی است، تا این هفته در آمریکای شمالی ۱۰۷ میلیون دلار و در سطح بین‌المللی ۱۷۶ میلیون دلار فروخته است.

در رتبه دوم، «تلماسه: قسمت دوم» (Dune: Part Two) در سومین هفته اکران خود توانست ۲۹ میلیون دلار از ۳۸۴۷ سینما بفروشد. فروش بلیط این هفته‌ی فیلم تنها ۳۷ درصد نسبت به هفته قبل کاهش داشت. تا کنون این دنباله علمی-تخیلی ۲۰۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در سطح جهانی فروخته است. در هفته آینده، «تلماسه ۲» از نسخه قبلی خود که ۴۳۳ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست آورده بود و همزمان با اچ‌بی‌او مکس در آمریکا و کانادا پخش شده بود، پیشی خواهد گرفت.

فیلم ماجراجویی «آرتور شاه» (Arthur the King) تازه‌واردی است که نتوانست از پس انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار ۴» بربیاید و در جایگاه سوم قرار گرفت. این فیلم با ۷.۵ میلیون دلار از ۳۰۰۳ سینما پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شد. لاینزگیت ۱۹ میلیون دلار برای این فیلم حال خوب‌کن درباره مردی که با یک سگ ولگرد زخمی دوست می‌شود هزینه کرد، بنابراین این رقم برای اولین هفته اکران کمی نگران‌کننده است. اگرچه منتقدان «آرتور شاه» را دوست نداشتند (۶۴ درصد در راتن تومیتوز)، تماشاگران سینما استقبال بیشتری کردند و در سینما اسکور به فیلم نمره A دادند.

دیوید ای گراس از شرکت مشاوره فیلم می‌گوید: «این یک فیلم خانوادگی یا کمدی نیست، اما برای تماشاگران سینما که سرگرمی‌های هیجان‌انگیزتر را دوست دارند هم ماجراجویی خارق‌العاده‌ای نیست. تمام اینها فروش فیلم را پیچیده می‌کند.»

فیلم آرتور شاه

فیلم «آرتور شاه»

فیلم هیجان‌انگیز محصول بلوم‌هاوس لاینزگیت با نام «خیالی» (Imaginary) با ۵.۶ میلیون دلار از ۳۱۱۸ سینما در جایگاه چهارم قرار گرفت. پس از دو هفته اکران، این فیلم ترسناک درباره زنی که توسط خرس عروسکی به نام چانسی شکنجه می‌شود ۱۹ میلیون دلار به دست آورد. خوشبختانه فیلم «خیالی» برای استودیو بلوم‌هاوس حدود ۱۱ میلیون دلار هزینه داشت، بنابراین در اکران سینمایی خود جایگاه مناسبی دارد.

درام زندگی‌نامه‌ای مذهبی «کابرینی» (Cabrini) محصول استودیوی آنجل، پنجمین عنوان برتر این هفته است. این فیلم ۲.۸ میلیون دلار از ۲۸۵۰ سالن سینما بدست آورد و مجموع فروش داخلی خود را به ۱۳ میلیون دلار رساند.

فیلم کمپانی A24 به نام «عشق دروغ‌ها خون‌ریزی» (Love Lies Bleeding) به کارگردانی رز گلس و بازی کریستن استوارت که دومین هفته اکران خود را پشت سر می‌گذارد، با افزایش فروش بیش از صدردصدی در جایگاه ششم قرار گرفت. این فیلم که داستان رابطه بین یک مدیر باشگاه منزوی با یک خانواده جنایتکار و یک بدنساز جاه‌طلب را روایت می‌کند، با ۲.۴۸ میلیون دلار مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به ۲.۷۶ میلیون دلار رساند.

درام زندگی‌نامه‌ای «باب مارلی: یک عشق» (Bob Marley: One Love) که پنجمین هفته اکران موفق خود را پشت سر می‌گذارد، این هفته در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم توانست با ۲.۳ میلیون دلار مجموع درآمد خود را در باکس آفیس داخلی به ۹۳.۳۶ میلیون دلار برساند.

درام زندگی‌نامه‌ای «یک زندگی» (One Life) با بازی آنتونی هاپکینز در نقش یکی از ناجیان کودکان چکسلواکی تحت اشغال آلمان به نام سر نیکلاس وینتون، یکی دیگر از فیلم‌هایی است که اولین هفته اکران خود را پیشت سر می‌گذارد. این فیلم که در راتن تومیتوز امتیاز ۸۹ از ۱۰۰ و در IMDb امتیاز ۷.۶ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است، با ۱.۷ میلیون دلار فروش در هفته اول به جمع ده فیلم برتر باکس آفیس اضافه شد و در رتبه هشتم قرار گرفت.

یک تازه وارد دیگر، فیلم کمدی محصول فوکوس فیچرز «انجمن جادویی سیاه‌پوستان آمریکا» (The American Society of Magical Negroes) به رتبه نهم رسید. این فیلم تنها ۱.۲۵ میلیون دلار از ۱۱۴۶ سینما به دست آورد. بعید است بررسی‌ها و تبلیغات کلامی به این فیلم که در راتن تومیتوز امتیاز ۳۰% دارد کمکی کند. کوبی لیبی در اولین تجربه کارگردانی‌اش این فیلم را با بازی جاستیس اسمیت و دیوید آلن گریر می‌سازد. داستان درباره مرد جوانی است که در سازمانی استخدام می‌شود که هدفش آسان‌تر کردن زندگی برای سفیدپوستان است.

در نهایت درام مذهبی «فرشتگان معمولی» (Ordinary Angels) دهمین فیلم این هفته است. این فیلم در هفته چهارم ۱ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به ۱۸ میلیون دلار رساند.

مجموع باکس آفیس داخلی در این هفته ۹.۶ درصد کمتر از سال ۲۰۲۳ است. در آینده نزدیک این امید وجود دارد که دنباله کمدی-فانتزی سونی یعنی «شکارچیان روح: امپراتوری یخ‌زده» (Ghostbusters: Frozen Empire) (22 مارس) و فیلم محصول مشترک برادران وارنر و لجندری «گودزیلا در برابر کونگ: امپراتوری جدید» (Godzilla x Kong: The New Empire) (29 مارس) یک تغییر اساسی برای باکس آفیس این ماه رقم بزنند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
انیمیشن پاندای کونگ‌فوکار ۴
Kung Fu Panda 4
۲۳۰.۰۰۱۰۷.۷۴
تلماسه: بخش دوم
Dune: Part Two
۳۲۹.۱۰۲۰۵.۳۱
آرتور شاه
Arthur the King
۱۷.۵۰۷.۵۰
خیالی
Imaginary
۲۵.۶۰۱۹.۰۸
کابرینی
Cabrini
۲۲.۸۱۱۳.۰۰
عشق دروغ‌ها خون‌ریزی
Love Lies Bleeding
۲۲.۴۸۲.۷۶
باب مارلی: یک عشق
Bob Marley: One Love
۵۲.۳۰۹۳.۳۶
یک زندگی
One Life
۱۱.۷۰۱.۷۰
انجمن جادویی سیاه‌پوستان آمریکا
The American Society of Magical Negroes
۱۱.۲۵۱.۲۵
فرشتگان معمولی
Ordinary Angels
۴۱.۰۰۱۸.۰۷

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojo

برچسب‌ها :
انیمیشنباکس آفیسسینمای جهان


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟