پارس وی دی اس

بازی MotoGP 24 برای تمام کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد؛ تریلر آن را ببینید

moto gp 24

اگر شما از طرفداران موتور سواری و سرعت باشید، قطعاً با مسابقات موتو جی پی (MotoGP) آشنایی دارید. حال شرکت Milestone اعلام کرده تا قصد دارد بازی موتو جی پی ۲۴ را برای طرفداران این مسابقات عرضه کرده و این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم در کنار کامپیوتر و نینتندو سوییچ در دسترس خواهد بود.

بازی موتو جی پی ۲۴ بهار امسال در دسترس قرار خواهد گرفت. شرکت سازنده اعلام کرده که این بازی نسبت به قبل پیشرفت بسیاری داشته و می‌توان گفت کامل‌ترین بازی مجموعه موتو جی پی است. برای مثال در این بازی یک قسمت به نام فروشگاه موتورسواران وجود داشته که جامعه موتو جی پی می‌توانند در آن به خرید فروش موارد مختلف بپردازند.

شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا بازی موتو جی پی ۲۴ به واقعیت بسیار نزدیک باشد. در نتیجه این بازی بیشتر به یک شبیه‌ساز تبدیل شده و دشواری آن نیز متغیر شده است. همینطور اینکه دنیای بازی پویا شده و روند مسابقات نیز تغییر داشته است. افزوده شدن فروشگاه موتور سواران نیز هیجان خاصی به بازی اضافه کرده و باعث می‌شود که کاربران تلاش کنند در موتو جی پی بیشتر پیشرفت کنند.

معرفی بازی Motogp24

بازی موتو جی پی ۲۴ پیشرفت بسیاری داشته است

اضافه شدن دستیاران و فروشگاه موتورسواران

هدف اصلی بازی موتو جی پی ارائه واقعی‌ترین تجربه ممکن در زمینه موتورسواری است. در نتیجه این مجموعه در این مسیر پیشرفت و قابلیت‌های مختلف را با توجه به این هدف به بازی اضافه می‌کند. شرکت سازنده تلاش کرده تا به حرف طرفداران گوش دهد و در نتیجه به این بازی آب و هوای پویا به همراه چند حالت مسابقه جدید را اضافه کند. همینطور اینکه بخش فروشگاه موتورسواران که به بازی اضافه شده باعث شده که موتو جی پی ۲۴ از تمامی عناوین این مجموعه کامل‌تر بوده و طراحی بسیار خوبی داشته باشد.

فروشگاه موتورسواران این قابلیت را به کاربران می‌دهد که تیم خود را قوی کرده و از موتورسواران مختلف در آن استفاده کنند. همینطور اینکه شما می‌توانید موتورهای مختلفی تهیه کرده و تلاش کنید در رقابت‌های متفاوت با یکدیگر شرکت کنید. همینطور اینکه بازی به حالت فصلی شده و شما با هر فصل تغییرات زیادی در تیم مشاهده خواهید کرد. همینطور اینکه قابلیت شخصی سازی نیز در بازی افزایش پیدا کرده و در نتیجه کاربران می‌توانند تیم‌های مختلف خود را با آنچه که دوست دارند بسازند.

مورد دیگری که به بازی اضافه شده استوارد (Stewards) است. استوارد یا همان دستیار مسئولیت بررسی مسابقات را داشته و رفتارهای هوش مصنوعی و بازیکنان را در طول مسابقات بررسی می‌کند. کار استوارد این است که هشدارهای مختلف را به بازیکنان داده و خطاهای آن‌ها را به این افراد گوشزد می‌کند. در نتیجه اگر هوش مصنوعی یا بازیکنان قانونی را زیر پا بگذارند، با مجازات روبرو شده و رانندگی بد منجر به پاسخ‌های بدی هم خواهد شد.

حضور استوارد و فروشگاه موتورسواران باعث شده تا بازیکنان یکی از کامل‌ترین تجربیات را در قسمت کریر (Career) داشته باشند. در این بخش بازیکنان می‌توانند تیم خود را مدیریت کرده و حال آزادی عمل بسیار زیادی نسبت به بازی‌های قبلی این مجموعه خواهند داشت.

معرفی بازی Motogp 24

سیستم دشواری قابل تطبیق

هدف اصلی شرکت سازنده نزدیک شدن این بازی به واقعیت است. در نتیجه این شرکت تصمیم گرفته تا سیستم دشواری قابل تطبیق (Adaptive Difficutly) را معرفی کرده است. این سیستم دشواری مسابقات را بنا بر توانایی کاربر تغییر می‌دهد و عملکرد آن به طور کامل وابسته به عملکرد بازیکن است.  در نتیجه دشواری بازی بر اساس توانایی کاربران تعیین شده و تجربه هر فرد با فرد دیگر متفاوت می‌شود.

هوش مصنوعی و فیزیک بازی نیز بهبود بسیار زیادی نسبت به قبل داشته است. هوش مصنوعی بازی به شکلی طراحی شده که عملکرد تجربه مسابقات واقعی را به طرفداران ارائه دهد. برای مثال قهرمانان جهان قدیمی از تجربیات خود در مسابقات استفاده کرده و تازه کاران نیز از همان اول تمام تلاش خود را برای پیروزی می‌کنند.

از طرفی فیزیک بازی نیز بهتر شده و طراحی آن به سمتی رفته که در واقعی‌ترین حالت ممکن باشد. همینطور اینکه یک سیستم تنظیم الکترونیکی به بازی اضافه شده تا به بهترین نحو لیز خوردن چرخ‌های عقب موتور و مواردی از این دسته را به کاربران ارائه دهد. همینطور اینکه سیستم مدیریت چرخ و تایر به بازی اضافه شده تا کاربران تمامی شاخصه‌های یک مسابقه موتورسواری را در نظر داشته باشند.

سیستم آنلاین نیز بهبود بسیار داشته است

سیستم آنلاین بازی موتو جی پی ۲۴ نسبت به قبل بهبود زیادی داشته است. در اصل بخش‌های رقابتی این بازی نسبت به قبل بیشتر شده‌اند و همینطور اینکه چالش‌]ای زیادی به بازی اضافه شده است. در کنار آن بخش LiveGP و رقابت‌های آن نیز بهبود زیادی نسبت به قبل داشته و حال افراد با پیشرفت در این بخش با پاداش‌های خاصی روبرو می‌شوند.

یکی از نکات مثبت بازی موتو جی پی ۲۴ اضافه شدن حالت کراس پلی (Cross Play) است. در نتیجه کاربران با پلتفرم‌های مختلف می‌توانند با یکدیگر رقابت کرده و مسابقات در این بازی از همیشه گسترده‌تر شده است. نکته مثبت اینجاست که تجربه این بازی با کنترلر در بهترین حالت ممکن است و در نتیجه همه افراد باید با خود آن را داشته باشند و برتری خاصی میان کاربران کامپیوتر و کنسول وجود ندارد.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟