پارس وی دی اس

بازی Star Citizen بالاخره به پایان ساخت خود نزدیک می‌شود

star citizen

بازی استار سیتیزن (Star Citizen) یکی از عناوین به شدت مورد انتظار بوده که حال طبق چیزی که اعلام شده در مراحل آخر ساخت قرار دارد. این بازی برای چند سال است که در حالت آزمایشی و آلفا قرار داشته و حال نوبت به عرضه رسمی آن رسیده است. بازی استار سیتیزن هزینه بسیار زیادی برای شرکت سازنده داشت و به همین دلیل است که پس از این مدت نوبت به عرضه رسمی آن رسیده است.

استار سیتیزن در اصل یک شبیه‌ساز مبارزه و معامله در فضا است که طراحی بسیار خاص و گسترده‌ای دارد. این بازی تماماً آنلاین بوده و در حال حاضر در وضعیت آزمایشی آلفا قرار دارد. حال طبق چیزی که اعلام شده ما به زودی شاهد عرضه رسمی این بازی خواهیم بود و طرفداران می‌توانند بازی استار سیتیزن را به طور کامل تجربه کنند.

بازی استار سیتیزن توسط شرکت Cloud Imperium ساخته شده و حدود ۱۰ سال است که در حال ساخت است. همینطور اینکه روند ساخت این بازی به شدت برای شرکت سازنده هزینه بر بوده و تا الان نزدیم به ۶۷۰ میلیون دلار برای شرکت سازنده هزینه داشته است. به همین دلیل است که شرکت سازنده به دنبال عرضه رسمی این بازی است تا بتواند مقداری از هزینه‌های خود را جبران کند.

طبق چیزی که مدیر شرکت سازنده اعلام کرده بازی استار سیتیزن یک دنیای مشترک را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دنیایی که در آن کاربران می‌توانند با یکدیگر ارتباط گرفته و کارهای مختلفی انجام دهند. از طرفی این دنیا به صورت همزمان کنترل ده و به شدت گسترده است. در نتیجه می‌توان گفت که بازی استار سیتیزن یک حالت چند نفره آنلاین گسترده (MMO) به خود گرفته است.

عرضه بازی Star Citizen

بازی استار سیتیزن دنیای بسیار گسترده‌ای دارد و از طرفی گرافیک بالایی هم دارد. در نتیجه برای تجربه آن گیمرها نیاز به یک سخت افزار قوی خواهند داشت.

نکته مهم اینجاست که یک بازی چند نفره آنلاین گسترده انتهای مشخصی ندارد. به همین دلیل است که شرکت سازنده باید به طور دائم برای آن محتوای مختلف عرضه کرده و تلاش کند که بازی را زنده نگه دارد. نکته اینجاست که بازی استار سیتیزن در حال حاضر به سطحی رسیده که دیگر می‌تواند به صورت تجاری و تبلیغاتی عرضه شود. یعنی بازی به راحتی پذیرای کاربران جدید بوده و دیگر حالت آزمایشی و اولیه ندارد بلکه یک تجربه کامل را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا برای بازی استار سیتیزن ۱.۰ یک معنا پیدا کند. یعنی در این مدت شرکت سازنده روی نسخه آزمایشی کار کرده تا یک نسخه کامل از این بازی را در اختیار طرفداران قرار دهد. در نتیجه در زمان عرضه رسمی این بازی، محتوای زیادی به آن اضافه خواهد شد و مشکلات آن تا حد خوبی برطرف خواهند شد.

مدیرعامل شرکت سازنده در ادامه توضیح داد که سال ۲۰۲۳ میلادی یک سال بزرگ برای این شرکت بوده است. به این شکل که تغییرات بسیاری در آن رخ داده و تیم سازنده تصمیم گرفتند که ساخت بازی استار سیتیزن را به مراحل آخر برسانند. در نتیجه در سال ۲۰۲۴ میلادی طرفداران باید منتظر عرضه رسمی این بازی باشند.

شرکت Cloud Imperium در سال گذشته مشکلات نسبتاً زیادی داشت. به این دلیل که یکی از شرکت‌های دیگر که نام آن اعلام نشده، از آن شکایت کرده و باعث شده که شرکت مجبور شود تعدیل نیرو انجام دهد. از طرفی این شکایت باعث جابجایی برای Cloud Imperium هم شده که آسیب بیشتری به آن وارد کرده است. همین موضوع باعث شده تا شرکت سازنده تغییر زیادی در روند کاری خود ایجاد کرده و به سمت عرضه رسمی بازی استار سیتیزن حرکت کند.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟