پارس وی دی اس

بهترین اژدهایان دنیای بازی‌های ویدئویی کدامند؛ به مناسبت سال اژدها

اژدهای بازی‌های ویدئویی

اژدها همواره در دنیای فانتزی اهمیت داشته و یکی از جذاب ترین موجودات دنیای سرگرمی است. اژدها را نمیتوان یک دایناسور دانست ولی قطعاً از آن الهام گرفته است و برای مثال ظاهر این موجود با دست های کوتاه و بال‌های خاصی که دارد باعث شده که که شباهت‌های زیادی به این موجودات کهن داشته باشد.

اگر بخواهیم اژدها را توصیف کنیم، یک موجود دایناسور گونه است که دارای بال‌های گسترده بوده و اندازه بسیار بزرگی دارد. از طرفی این موجود از دهان خود آتش خارج کرده و همین موضوع باعث شده که جذابیت و پتانسیل بسیار زیادی در دنیای بازی‌های ویدئویی داشته باشد.

در دنیای گیمینگ و فانتزی ما شاهد انواع مختلفی از اژدها هستیم. از سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) گرفته تا اسکایریم (Skyrim) و حتی الدن رینگ (Elden Ring) همگی دارای اژدها بوده و جذابیت خاصی در این موارد ایجاد شده است. همه این بازی یا سریال ها نیز تلاش کردند تا یک حالت خاصی از اژدها را در خود ایجاد کنند. نکته اینجاست که همین تنوع و خلاقیت باعث شده که ما شاهد تعداد زیادی از اژدهایان در دنیای بازی های ویدئویی باشیم.

حال در این متن ما قصد داریم تا بهترین اژدهایان دنیای بازی های ویدئویی را به شما معرفی کنیم. هر کدام از این اژدهایان ویژگی خاص خود را داشته و باعث شدند که بازی های دارای آن ها جذابیت بسیار خاصی پیدا بکند.

۱۰. ملیفیسنت اژدها (Dragon Maleficent) در بازی کینگدام هارتس (Kingdom Hearts)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

ملیفیسنت یک شخصی منفی معروف در دنیای دیزنی و بازی های محبوب کینگدام هارتس است که توسط شرکت اسکوئر انیکس طراحی شده اند. ملیفیسنت از داستان زیبای خفته الهام گرفته شده و توانایی استفاده از جادوهای مختلف را دارد. یکی از این جادوها ملیفیسنت را به یک اژدها تبدیل کرده و ظاهر بسیار خاصی به آن می بخشد.

زمانی که شما در بازی پیش بروید، این اژدها تبدیل به یک غولآخر شده و شما باید با آن در بازی مبارزه کنید. نکته اینجاست که این مبارزه اصلاً آسان نبوده و به راحتی تمامی مهارت های مبارزه شما را به چالش می کشد. طراحی آن نیز به شدت جذاب بوده و مبارزه با آن هم برای طرفداران دیزنی و هم برای گیمرها بسیار جذاب است.

۹. رثولوس (Ratholos) در بازی مانستر هانتر (Monster Huner)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

بازی مانستر هانتر ورلد دارای هیولاهای بسیار زیادی است که باعث می شود یافتن یک اژدها در آن بسیار جذاب باشد. دثولوس یکی از بهترین هیولاهای این بازی بوده و طراحی بسیار خاصی دارد. این موجود فانتزی با داشتن اندازه بسیار بزرگ و ظاهر بسیار خاص و پوشش دارای رنگ قرمز و رگه های مشکی حضور آن بازیکن را با شک مواجه میکند.

رثولوس به شدت قدرتمند است. این موضوع از ظاهر آن هم مشخص است. این موجود دارای یک مخزن آتش بوده و می تواند ذرات آتشین را به سمت دشمنان پرتاب کند. در کنار آن بدن او نیز سمی بوده و در صورت برخورد با آن دشمنان آسیب بسیار زیادی میبینند.

مشکل اصلی اینجاست که رثولوس هم در آسمان و هم در زمین دشمن بسیار توانایی است. این موجود می تواند با دمش ضربات بسیار محکمی به دشمنان وارد کرده و پاهای قوی او می تواند زمین را به لرزه در بیاورد. از طرفی رثولوس نسبت به محل زندگی خود حساس است. به این شکل که اگر شما وارد آن شوید قطعاً با شما مبارزه خواهد کرد و البته هدف اصلی شما در بازی مانستر هانتر نیز همین موضوع است.

۸. دث وینگ (Death Wing) در بازی دنیای وارکرفت (World of Warcraft)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

دث وینگ در گذشته به عنوان نلثاریون شناخته می شده و یکی از کرکترهای بسیار ترسناک در دنیای وارکرفت بوده و رهبر درگون فلایت سیاه است. او تحت تأثیر خدایان گذشته قرار گرفته و باعث شده که عقلانیت خود را از دست بدهد و به ازراث حمله کند. دث وینگ از زمان حضور در داستان بازی مشکلات بسیار زیادی برای دنیای بازی ایجاد کرده و کاربران باید با آن مقابله کنند.

دث وینگ در چندین بخش داستانی بازی مثل کاتاکلیسم (Cataclysm) حضور دارد تا اینکه در قسمت میل استورم (Maelstorm) با کمک ماجراجویان و بازیکنان از بین می رود. نکته جالب اینجاست که حتی با وجود نابودی، دث وینگ همچنان یکی از ترسناک ترین موجودات بازی دنیای وارکرفت است.

۷. گریگوری (Grigori) در بازی درگونز دوگما (Dragon’s Dogma)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

گریگوری یک اژدهای بسیار با ابهت است. این اژدها در اعماق دنیای بازی درگونز دوگما قرار داشته و زمانی که بیدار می‌شود با خود نابودی را حمل می‌کند. رنگ قرمز تیره این موجود به حدی آن را ترسناک کرده که وقتی بازیکن گریگوری را می‌بیند ترس را در وجودش احساس می‌کند. از طرفی با حضور خاص خود گریگوری به طور ناگهانی از آسمان به سمت زمین حرکت کرده و یک تهدید بزرگ برای روستای کاساردیس (Cassardis) است.

زمانی که داستان خشم گریگوری در دنیای بازی درگونز دوگما پخش می‌شود، کل دنیای این بازی به لرزه در می‌آید. نکته گریگوری این است که خود را به صورت دائم نشان نداده و در گوشه‌ای پنهان می‌شود. سس به صورت ناگهانی ضربه زده و دشمنان خود را از بین می‌برد. حضور گریگوری در درگونز دوگما یک مأموریت بسیار بزرگ را برای کاربران ایجاد می‌کند تا با تیم منتخب خود به سمت آن حمله‌ور شده و تلاش کنند تا این موجود بزرگ را از بین ببرند.

۶. اندر درگون (Ender Dragon) در بازی ماینکرفت (Minecraft)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

بازی ماینکرفت اسرار بسیار زیادی دارد و یکی از موارد بسیار عجیب در این بازی حضور این اژدها است. اندر درگون بزرگ‌ترین غولآخر بازی ماینکرفت است و توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. این اژدها در قسمت انتها (End) حضور داشته و به شدت نسبت به درب خروج از محله انتها حساس است. مبارزه با اندردرگون اصلاً کار راحتی نیست و بازیکنان باید تلاش کنند تا با روش‌های مختلف با آن مبارزه کنند.

شکست دادن اندر درگون به کاربران ۱۲ هزار امتیاز تجربه (Experience Point) می‌دهد. چیزی که مبارزه با این موجود را بسیار دشوار می‌کند این است که توانایی بهبود خود را داشته و نباید نزدیک به کریستال قرار بگیرد. مگرنه خود را بهبود می‌بخشد و مبارزه با آن از چیزی که هست سخت‌تر می‌شود. اندر درگون توانایی پرتاب گلوله‌های آتشین بنفش رنگ را داشته که آسیب بسیاری به بازیکنان وارد می‌کند. نکته اینجاست که شکست دادن این موجود در ظاهر شاید چیز خاصی نباشد ولی برای دوست داران ماجراجویی در ماینکرفت یک تجربه بسیار خاص و تکرار نشدنی است.

۵. ریدلی (Ridley) در بازی متروید (Metroid)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

ریدلی یک دزد فضایی است و دشمن همیشگی سموس ارن (Samus Aran) در دنیای متروید بوده که قدرت بسیار زیادی دارد. زمانی که این موجود در دنیای بازی متروید ظاهر می‌شود بازیکنان با ترس بسیار زیادی روبرو شده و ترس را به جان تمامی افرادی که مقابل آن قرار بگیرند، می‌اندازد.

ظاهر ریدلی بسیار خاص بوده که باعث می‌شود جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. از اندازه بزرگ آن نسبت به کرکتر اصلی بازی گرفته تا چنگال‌های بسیار تیز و ظاهر ترسناک باعث شده که شما نسبت به حضور آن بسیار محتاط باشید. ریدلی به طور دائم در تلاش است تا قدرت بیشتری کسب کند و در نتیجه به دنبال سموس است. نکته جالب در مورد ریدلی این است که پس از هر برخورد قوی‌تر شده و در نتیجه یک نماد از خطر پنهان است.

۴. آلدولین (Aldulin) در بازی اسکایریم (Skyrim)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

آلدولین جهان خوار (World Eater) را می‌تواند دشمن اصلی شما در بازی اسکایریم دانست. این اژدها قدرت بسیار زیادی داشته و به طور کامل نماد تخریب و نابودی در بازی اسکایریم است. شما به دفعات متعددی با این اژدها در بازی اسکایریم روبرو می‌شوید و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از گیمرها دل خوشی از آن نداشته باشند.

آلدولین توانایی‌های خاصی دارد که مهم‌ترین آن‌ها توانایی مقاومت به آتش است. از طرفی آلدولین می‌تواند از دهان خود آتش و برف خارج کرده و قدرت بسیار زیادی دارد. همینطور اینکه یک فریاد خاص به نام Dragon Storm Call دارد که آن را از تمامی اژدهاهای دیگر بازی جدا می‌کند. نکته اینجاست که آلدولین به طور کامل یک دشمن واقعی در بازی اسکایریم بوده و همین موضوع آن را بسیار جذاب کرده است.

۳. درگونایت (Dragonite) در بازی پوکمون (Pokemon)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

از میان تمام ویژگی‌هایی که از ترسناک بودن اژدهاها به شما گفتیم، درگونایت یک مورد استثنا است. درگونایت در اصل یک اژدها بسیار خاص و دوست داشتنی در مجموعه پوکمون است که برای اولین بار در نسل اول پوکمون معرفی شد. این موجود در ابتدا به شکل یک دراتینی (Dratini) و درگونیر (Dragonair) است که پس از تغییرات بسیاری که در آن رخ می‌دهد به یک درگونایت تبدیل می‌شود. از لحاظ ظاهری نیز این موجود شباهت زیادی به کاریزارد (Charizard) دارد که آن را جالب کرده است.

درگونایت برخلاف اژدهاهای دیگر ظاهر بسیار دوست داشتنی و مهربانی دارد. از طرفی طبیعت آن نیز اصلاً خشن نیست و در تلاش است تا افرادی که در دریا گم شده‌اند را پیدا کند. نکته اینجاست که درگونایت روی محیط اطراف خود بسیار حساس است و در صورت اینکه تغییری در آ« رخ دهد خشن خواهد شد. در نتیجه این موجود مهربان نیز می‌تواند نسبت به حضور بازیکنان واکنش نشان دهد.

۲. باهاموت (Bahamut) در بازی فاینال فانتزی (Final Fantasy)

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

باهاموت یا همان شاه اژدها یکی از شخصیت‌های مهم قابل احضار در بازی فاینال فانتزی است. این کرکتر در چندین بازی مختلف این مجموعه حضور داشته و به یکی از نمادهای ماندگار مجموعه فاینال فانتزی تبدیل شده است. به همین دلیل باهاموت برای طرفداران فاینال فانتزی بسیار خاص بوده و جایگاه متفاوتی با شخصیت‌های دیگر این بازی دارد.

حرکت اصلی و نمادین باهاموت مگافلیر (Megaflare) نام دارد. به این شکل که باهاموت یک طیف گسترده از انرژی را به سمت دشمنان پرتاب کرده و آسیب بسیار زیادی به دشمنان وارد می‌کند. در طول بازی قدرت باهاموت افزایش پیدا کرده و در نتیجه چیزی بیش از یک اژدها در سری فاینال فانتزی است. اکثر اوقات نیز باهاموت در قالب یک غولآخر در برابر بازیکنان ظاهر شده و این افراد باید تلاش کنند تا با آن مقابله کنند.

۱. اسپایرو (Spyro) در بازی اسپایرو

بهترین اژدهای بازی‌های ویدئویی

اسپایرو یک اژدهای بنفش رنگ کاریزماتیک است و به راحتی در صدر جدول اژدهاهای محبوب دنیای بازی‌های ویدئویی قرار می‌گیرد. این شخصیت برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ معرفی شد و در بازی اسپایروی اژدها قرار گرفت. از زمان معرفی نیز اسپایرو توانست توجه گیمرها را به خود جلب کرده و شخصیت خاص و توانایی‌های درخشان خود را به کاربران نشان داد.

به عنوان یک شخصیت، اسپایرو نماد انرژی و روح خالص است. از طرفی این موجود دارای یک نفس آتشین و قدرت زیاد است که باعث می‌شود به راحتی دشمنان را از بین ببرد. نکته اینجاست که با وجود خطرناک بودن شخصیت اسپایرو به حدی دوست داشتنی است که همه افراد فراموش می‌کنند که او در اصل یک اژدها قدرتمند است.

مهم‌تر از تأثیری که اسپایرو در بازی‌های خود داشت، تأثیری آن روی عناوین دیگر بود. برای مثال پلی‌استیشن از اسپایرو در بازی کرش بندیکوت (Crash Bandicoot) استفاده کرد و همینطور اینکه در چندین بازی دیگر اثر اسپایرو مشخص بود. نکته اینجاست که این اژدها در کنار ظاهر خشن نشان داد که همه اژدهاها ترسناک نیستند و می‌توان از عنصر تضاد در بازی‌های مختلف استفاده کرد.

منبع: GameRant

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟