پارس وی دی اس

تاریخ انتشار فاینال فانتزی ۱۴ برای ایکس‌باکس مشخص شد

فاینال فانتزی 14 ایکس‌باکس

اگر شما از طرفداران مجموعه فاینال فانتزی (Final Fantasy) هستید، قطعاً با شماره ۱۴ آن آشنایی دارید. عنوانی در سبک نقش آفرینی آنلاین گسترده (MMO RPG) که توانست موفقیت بسیار زیادی در این مدت کسب کند و یک رقیب بسیار خوب برای بازی‌هایی مثل دنیای وارکرفت (World of Warcraft) و موارد دیگر باشد.

تا الان بازی فاینال فانتزی ۱۴ تنها برای کنسول‌های پلی‌استیشن و کامپیوتر در دسترس بود. حال اینطور که به نظر می‌رسد شرکت سازنده تصمیم گرفته تا این بازی را برای پلتفرم‌های دیگر مثل ایکس‌باکس عرضه کند تا تعداد مخاطبان آن را بیشتر کند. در حال حاضر این بازی به صورت یک نسخه بتای آزاد در دسترس کاربران است و حال اینطور که به نظر می‌رسد شرکت سازنده قصد دارد تا در ۱ فروردین (۲۱ مارچ) این بازی را به صورت رسمی روی کنسول‌های ایکس‌باکس عرضه کند.

یکی از نکات جالب اینجاست که یک نسخه ابتدایی از این بازی (Starter Edition) به صورت رایگان روی سرویس گیم‌پس وجود خواهد داشت ولی کاربران به صورت محدود و از ۱ فروردین تا ۳۰ فروردین به آن دسترسی خواهند داشت. همینطور اینکه برای تجربه این بازی لازم است تا کاربران اشتراک گیم‌پس کور (Game Pass Core) که همان ایکس‌باکس گلد قدیم است یا گیم‌پس آلتیمیت (Game Pass Ultimate) را داشته باشند.

فاینال فانتزی 14 ایکس‌باکس

بازی فاینال فانتزی ۱۴ از لحاظ گرافیکی در بالاترین سطح قرار ندارد ولی از لحاظ داستانی و مأموریت‌ها به شدت غنی و متنوع بوده که باعث شده این بازی با استقبال بسیار خوبی روبرو شود.

چندی پیش بود که به طور رسمی اعلام شد بازی فاینال فانتزی ۱۴ برای پلتفرم ایکس‌باکس عرضه خواهد شد. بحث اینجا بود که این بازی قرار بود در تابستان سال آینده در دسترس قرار بگیرد و حال اینطور که به نظر می‌رسد با توجه به استقبال گسترده طرفداران، تاریخ عرضه آن زودتر از زمان اصلی شده است.

به طور کلی بازی فاینال فانتزی ۱۴ یکی از عناوین به شدت با کیفیت در سبک آنلاین گسترده است. دنیای این بازی به شدت بزرگ بوده و محتوای زیادی در آن قرار دارد که باعث شده به شدت جذاب باشد. نکته اینجاست که شرکت سازنده برای مدت زیادی این بازی را محدود به کنسول‌های پلی‌استیشن و کامپیوتر کرده بود. حال اینطور که به نظر می‌رسد استراتژی شرکت سازنده این بازی نیز تغییر کرده و تصمیم گرفته این بازی محبوب را به روی پلتفرم‌های بیشتری بیاورد و فاینال فانتزی ۱۴ را دوباره زنده کند. همینطور اینکه می‌توان گفت یکی از برتری‌های فاینال فانتزی ۱۴ نسبت به عناوین رقیب این است که روی کنسول‌ها هم در دسترس بوده و محدود به کامپیوتر نیست.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
Final Fantasy XIV


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟