جزئیات جدیدی از نسخه‌ی کامل شین مگامی تنسی ۵ منتشر شد؛ بازی یک هفته زودتر عرضه می‌شود

شین مگامی تنسی 5

به نظر می‌رسد بازیکنانی که مشتاق تجربه‌ی شین مگامی تنسی ۵ روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها هستند، کمی زودتر به آرزویشان خواهند رسید چرا که کمپانی اتلوس (Atlus) تصمیم گرفته است تا Shin Megami Tensei ۵: Vengeance به عنوان نسخه‌ی به‌روزرسانی‌ شده‌ی بازی اصلی را یک هفته زودتر از موعد عرضه کند.

اگرچه اتلوس این روز‌ها بیشتر با سری پرسونا شناخته می‌شود، مجموعه‌ی شین مگامی تنسی به عنوان یکی از طولانی‌ترین سری‌های نقش‌آفرینی ژاپنی تاریخ از این شرکت بوده است. نسخه‌ی پنجم که در سال ۲۰۲۱ برای نینتندو سوییچ منتشر شد، حسابی طرفداران نقش‌آفرینی‌های نوبتی را خوشحال کرد. این بازی داستان یک دانش‌آموز عادی را روایت می‌کند که به نسخه‌ای آخرالزمانی از توکیوی مدرن منتقل می‌شود؛ جایی که نبردی عظیم بین نیرو‌های فرشتگان و شیاطین در جریان است. قهرمان داستان که با موجودی خداگونه آمیخته می‌شود، باید قدرت خود را کشف کند و برای تعریف سرنوشت هستی آماده شود.

نسخه‌ی Vengeance در واقع نسخه‌ی کامل شین مگامی تنسی ۵ است و دارای یک مسیر داستانی کاملا جدید به نام Canon of Vengeance است. از طرفی به‌روزرسانی‌هایی را برای سیستم نبرد، موسیقی و غیره ارائه می‌کند. در همین حال، اتلوس همچنین به‌روزرسانی‌های گرافیکی برای دارندگان کنسول‌های مدرن و رایانه‌های شخصی در نظر گرفته است. گفتنی است که زمانی که این بازی انحصاری سوییچ بود، طرفداران دریافتند که سخت‌افزار سوییچ گاهی اوقات برای ارائه‌ی پرفورمنسی ثابت مشکل داشت. با این حال، طرفداران بازی در کامپیوتر نیز نباید خوشحال باشد چرا که اتلوس تایید کرده که Shin Megami Tensei ۵: Vengeance از قفل دنوو روی رایانه‌های شخصی استفاده خواهد کرد. بسیاری از کاربران به دنوو مشکوک هستند و آن را به دلیل مشکلات مربوط به پرفورمنس در برخی بازی‌ها مقصر می‌دانند. در این میان اطلاعات جدیدی از بازی نظیر شخصیت‌ها و عناصر گیم‌پلی نیز منتشر شده است.

شخصیت‌ها

تائو ایسونوگامی (Tao Isonogami)

تائو همکلاسی پروتاگونیست داستان و عضو باشگاه لاکراس دبیرستان است. او از زمانی که جوان بود دارای حس معنوی قدرتمندی بود و به عنوان قدیس به سازمان مبارزه با شیاطین بتل کمک می‌کرد. او پس از پیوستن شخصیت اصلی داستان به بیتل از او حمایت می‌کند. در جنگ، او در مهارت‌های درمانی و پشتیبانی تخصص دارد.

یوزورو آتسوتا (Yuzuru Atsuta)

شین مگامی تنسی 5

یوزورو دوست قهرمان داستان است. او با داشتن احساس قدرتمندی از عدالت، به عنوان یک نیروی موقت برای مبارزه با شیاطین و محافظت از خواهرش میازو به بتل می‌پیوندد. او پس از بازدید از دنیای Da’at با قهرمان داستان، قدرت بیشتری بدست می‌آورد و تعهد خود را برای مبارزه برای صلح در توکیو نشان می‌دهد. در نبرد‌ها، او فرآیند احضار شیطان را پیاده‌سازی می‌کند تا شریک شیطانی وفادار خود، هایاتارو را احضار کند.

ایشیرو دازای (Ichiro Dazai)

شین مگامی تنسی 5

ایشیرو نیز یکی دیگر از همکلاسی‌های پروتاگونیست داستان است. او شخصیتی شاد دارد اما اغلب بی‌تدبیر عمل می‌کند. نمرات او ضعیف است و اغلب به عنوان یک فرد بی‌ خاصیت در مدرسه دیده می‌شود. همانطور که او به عنوان سرگرمی استریم می‌کنذ، پس از یک حادثه‌ی ریزش تونل به Da’at کشیده می‌شود. بتل او را برای مبارزه با شیاطین استخدام می‌کند که او با آن موافق است زیرا معتقد است که برای یک هدف مهم می‌جنگد. او در نبرد‌ها از شیاطین بی‌نظیری مانند آیتواراس و موکوی به عنوان شریک شیطانی خود استفاده می‌کند.

میازو آتسوتا (Miyazu Atsuta)

میازو خواهر کوچکتر یوزورو و تنها خویشاوند او است. او خجالتی و از نظر جسمی ضعیف بوده و یک بازدیدکننده‌ی مکرر از دفتر پرستار مدرسه است. او به برادرش احترام می‌گذارد و نگران مشارکت او در بتل است.

ساهوری ایتسوکیشیما (Sahori Itsukishima)

ساهوری بهترین دوست تائو و عضو سابق باشگاه چوگان است که به عنوان یک فردی که توسط هم‌تیمی‌هایش اذیت شده است، یک هدف آسیب‌پذیری برای شیطان لامو است.

شیاطین

شیطان Naahmah به عنوان یکی از چهار اهریمن مونث Qadistu که به نام مادر شیاطین نیز شناخته می‌شود، زیبایی‌اش نه تنها انسان‍‌ها، بلکه حتی فرشتگان و شیاطین را نیز جذب خود می‌کند. Eisheth Zenunim یکی دیگر از شیاطین است که انسان‌ها را اغوا می‌کند و آن‌ها را به هلاکت می‌رساند. در اساطیر یهودیان گفته می‌شود که او روح مردگان را می‌خورد. او در واقع تحت عنوان نجات‌دهنده به انسان‌ها نزدیک شده و روح آن‌ها را می‌دزدد. Agrat bat Mahlat ملکه‌ی شیاطین است و Glasya-Labolas شبیه سگی با بال‌های گریفین است. خونریزی و قتل، کار اوست و می‌تواند آینده را پیش‌بینی کرده و مردم را نامرئی کند.

گیم‌پلی

نبردهای بازی دارای سیستمی مبتنی بر فرمان است. این سیستم با عنوان Press Turn به بازیکن برای سوء استفاده از نقاط ضعف دشمنان پاداش می‌دهد. اگر بازیکن با موفقیت به دشمنی با مهارتی که در آن ضعیف است ضربه بزند، گروه شما نوبتی اضافی بدست خواهد آورد. در واقع سیستم نبرد ساده و در عین حال چالش‎‌برانگیز و تاکتیکی هنوز پابرجاست. این بازی همچنین مهارت‌ها و عناصر مختلف جدیدی را ارائه می‌دهد که ماهیت استراتژیک نبرد‌ها را گسترش می‌دهد. به عنوان مثال ضربه زدن به نقطه ضعف دشمن، تعداد آیکون‌های Press Turn را در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه افزایش می‌دهد و امکان اعمال اضافی را فراهم می‌کند. تعدادی مهارت انحصاری که فقط برای شیاطین خاص در دسترس است نیز اضافه شده است.

با پیشرفت نبرد، اقدامات شما نوار ماگاتسوهی را پر می‌کند که از آن می‌توانید برای اعمال تکنیک‎‌های ویژه‌ی ماگاتسوهی استفاده کنید. این تکنیک‌ها دارای اثرات مختلفی از جمله آسیب رساندن به دشمنان و مهارت‌های پشتیبانی و درمانی است. جالب است بدانید که بازی دارای بیش از ۵۰ مهارت در این بخش است که ۲۰ تا از آن‌ها جدیدا اضافه شده‌اند، مانند مواردی که فقط با شیاطین خاصی قابل استفاده هستند. علاوه بر مهارت‌های ماگاتسوهی که قبلا در شین مگامی تنسی ۵ معرفی شده بود، اکنون مهارت‌هایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را زمانی فعال کرد که یک رابطه‌ی قوی بین دو اهریمن وجود داشته باشد.

در این بازی، هر شیطانی مهارت خاص خود را دارد. این مهارت‌های منحصر به‌ فرد ممکن است شامل مهارت‌هایی باشند که قدرت مهارت‌های حمله را افزایش می‌دهند، جلوه‌های قدرتمندی را در هنگام حضور یک شیطان خاص ارائه می‌کنند یا آن‌هایی که برای گفت‌وگوی شیطان مفید هستند. ترکیب مهارت‌های شیاطین به بازیکن اجازه می‌دهد تا نبرد‌های تاکتیکی بیشتری را تجربه کند. هنگامی که توسط یک شیطان مورد حمله قرار می‌گیرید، ممکن است بتوانید با آن‌ها صحبت کنید و به طور بالقوه آن‌ها را به عنوان متحد استخدام کنید.

هر شیطان شخصیت و ترجیحات متفاوتی دارد. در نسخه‌ی جدید، تغییرات بیشتری در گفت‌وگوها اضافه شده است تا تعامل را عمیق‌تر می‌کند. اگر بتوانید ماهرانه با آن‌ها مذاکره کنید، آن‌ها به همراهی مناسب تبدیل خواهند شد. گاهی اوقات، یک شیطان ممکن است شما را با سوالاتی به چالش بکشد و بهتر است که دانش خود را نشان دهید تا آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید. همچنین با پیشرفت داستان، شخصیت‌های مهمان انسانی ممکن است به گروه شما بپیوندند و در نبردها شرکت کنند. آن‌ها می‌توانند مانند شیاطین همراهتان بجنگند و از آیتم‌ها استفاده کنند.

در نهایت پس از شکست دادن یک شیطان دشمن، ممکن است یک شیطان جدید ظاهر شود و نبرد را ادامه دهد. اگرچه این به معنای یک سری نبرد جدید خواهد بود، اما برنده شدن در آن پاداش‌های خوبی را به همراه خواهد داشت. در واقع هر چه شیاطین بیشتری قهرمان داستان را پیدا کنند، احتمال وقوع یک سری نبرد سریالی بیشتر است. همچنین ایده‌ی خوبی است که با درگیر شدن در نبرد با دشمنانی که به صورت متراکم در کنار هم قرار دارند، به دنبال یک پاداش بزرگ باشید.

بازی Shin Megami Tensei ۵: Vengeance در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) سال جاری برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. گفتنی است که اتلوس دلیل این عرضه‌ی زودهنگام را مشخص نکرده اما به نظر می‌رسد که قصد داشته این بازی با بسته‌ی الحاقی الدن رینگ در ۲۱ ژوئن (۱ تیر) در یک روز عرضه نشود.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
AtlusShin Megami Tensei V


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟