پارس وی دی اس

مدیرعامل شیائومی امروز اعلام کرد که هدف او برای اولین خودروی برقی این شرکت، تولید محصولی با بهترین ظاهر، راحت‌ترین تجربه رانندگی و هوشمندترین امکانات بوده که قیمتی کمتر از 500 هزار یوآن، معادل 69,424 دلار، داشته باشد. عرضه Xiaomi SU7 از 9 فروردین‌ماه در چین آغاز خواهد شد.

به گزارش رویترز، شیائومی از پنج‌شنبه هم‌زمان با آغاز عرضه رسمی خودروی SU7، قیمت رسمی این محصول را اعلام خواهد کرد. حالا اظهارات «لی جون»، مدیرعامل این شرکت، برای اولین‌بار نشان می‌دهد که حداکثر قیمت این اتومبیل در بازار چین 69 هزار دلار خواهد بود.

نمایش عمومی خودروی شیائومی SU7 آغاز شد

فروشگاه‌های شیائومی از امروز شروع به نمایش این خودرو کرده‌اند و علاقه‌مندان صف کشیده‌اند تا این محصول را در رنگ «آبی اقیانوسی» از نزدیک ببینند. این شرکت همچنین حالا اپلیکیشن Xiaomi Car را در فروشگاه‌های اپلیکیشن چینی در دسترس قرار داده است.

شیائومی اولین‌بار خودروی برقی SU7 را در دی‌ماه معرفی کرد و از آن زمان تاکنون اشتیاق کاربران برای رویارویی با این محصول افزایش یافته است. این شرکت گفته بود که می‌خواهد به یکی از پنج تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل شود. غول فناوری چین همچنین مدعی برخورداری از فناوری‌هایی شده بود که می‌تواند شتابی بیشتر از محصولات تسلا و خودروهای برقی پورشه را برای مشتریانش فراهم کند.

SU7 که نام خود را از عنوان Speed Ultra گرفته است، در دو نسخه عرضه می‌شود: یک نسخه با یک بار شارژ می‌تواند 668 کیلومتر و دیگری 800 کیلومتر مسافت طی کند. برای مقایسه، باید بگوییم که خودروی تسلا مدل S دارای حداکثر برد 650 کیلومتری در هر بار شارژ است.

شیائومی وعده داده که در طول یک دهه، 10 میلیارد دلار در حوزه خودرو سرمایه‌گذاری کند. خودروهای این شرکت توسط گروه BAIC که متعلق به دولت چین است، در کارخانه‌ای در پکن تولید می‌شود که ظرفیت تولید سالانه 200 هزار دستگاه اتومبیل را دارد.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟