راهنمای کامل استفاده‌ی بی‌خطر از کرم‌های ضد آفتاب در دوران بارداری

راهنمای کامل استفاده‌ی بی‌خطر از کرم‌های ضد آفتاب دوران بارداری

شروع دوران بارداری به معنای قرار گرفتن بدن در آستانه‌ی تغییرات جدید است. این تغییرات می‌تواند بیشتر از حد انتظار شما باشد و حتی روی روتین‌های پوستی شما هم تاثیر بگذارد. تمام مواد آرایشی و بهداشتی که در این دوران استفاده می‌کنید باید جزو ایمن‌ترین محصولات باشند تا تاثیری روی فرزند شما نداشته باشند. کرم ضد آفتاب هم یکی از همین محصولاتی است که باید با دقت زیادی انتخاب شود. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است درباره‌ی استفاده از ضد آفتاب در دوران بارداری صحبت کنیم و بهترین کرم ضدآفتاب دوران بارداری را هم به شما معرفی کنیم.

  • بارداری از هفته‌‌ی اول تا آخر؛ اتفاقاتی که برای بدن و جنین رخ می‌دهد

آیا استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در دوران بارداری بی‌خطر است؟

بهترین مارک ضد آفتاب در دوران بارداری

پاسخ کوتاه به این سوال «بله» است. خوشبختانه استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در دوران بارداری هیچ منع پزشکی ندارد و حتما باید از آن‌ها استفاده کنید. دلیل آن هم محافظت از فرزندتان در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش خورشید است چون هر آسیبی که به پوست مادر برسد به شکل مستقیم روی کودک تاثیر می‌گذارد.

با این حال بهتر است نکات و مواردی را با دقت بررسی کنید تا بتوانید ایمن‌ترین ضد آفتاب در بارداری را انتخاب کنید. این یعنی شما باید به سراغ کرم‌های ضد آفتاب بدون مواد شیمیایی بروید. البته این جست‌وجو اصلا سخت نیست و خیلی راحت می‌توانید به این مدل ضد آفتاب‌ها دسترسی داشته باشید.

  • بهترین روتین پوستی در دوران بارداری؛ کدام محصولات برای مادر و جنین بی‌خطرند؟

ترکیبات مناسب در ضدآفتاب دوران بارداری

بهترین ضدآفتاب در دوران بارداری

پوست یک خانم در طول بارداری تغییر می‌کند و می‌تواند نسبت به برخی مواد واکنش‌های متفاوتی نشان دهد. از آنجایی که کودک ۹ ماه به شما وابسته است و هر اتفاقی برای مادر روی او هم تاثیر می‌گذارد، پس مهم است که چه چیزی به پوست‌تان می‌زنید و چه غذایی می‌خورید.

اکسی بنزون یک ماده‌ی ضد آفتاب رایج است. این ماده همانطور که استفاده‌ی زیادی که دارد بسیار هم بحث برانگیز است. اکسی بنزون فعالیت غدد درون ریز را مختل می‌کند و استفاده از آن برای خانم‌های باردار مضر است. پس وقتی می‌خواهید کرم ضد آفتاب مناسب در دوران بارداری بخرید حتما روی بسته را بخوانید که از این ماده در تولید آن استفاده نشده باشد. پیشنهاد ما این است که برای انتخاب بهتر، راهنمای کامل خرید بهترین کرم ضدآفتاب در دیجی‌کالا مگ را هم بخوانید.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ انجام شد مشخص شد که استفاده از اکسی بنزون در دوران بارداری می‌تواند به غدد سینه آسیب شدید وارد کند و سلامت کودک را با خطر مواجه کند. همچنین می‌تواند تاثیر منفی بر شیردهی داشته باشد. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که این ماده حتی می‌تواند باعث بروز بیماری‌ها و ناهنجاری‌های خاصی در جنین شود.

پس بهتر است کرم‌های حاوی این ماده را مصرف نکنید. همچنین اگر می‌خواهید بعد از به دنیا آمدن فرزندتان از کرم‌های مختلف مخصوص کودک برای محافظت از پوست او استفاده کنید،‌ حتما برچسب روی بسته‌بندی را بخوانید تا از عدم وجود اکسی بنزون مطمئن شوید.

  • بهترین راهکارها برای پیشگیری و درمان ترک پوستی در دوران بارداری

بهترین کرم ضد افتاب در دوران بارداری

ضد آفتاب دوران بارداری

پوست شما در طول دوران بارداری نسبت به حالت عادی حساس‌تر می‌شود و بسیار مهم است که از کرم‌های ضد آفتاب حاوی SPF برای محافظت از آن استفاده کنید. ملاسما یک بیماری خاص در دوران بارداری است که ممکن است هر خانم بارداری به آن مبتلا شود و فقط با استفاده‌ی مناسب و مداوم از کرم ضد آفتاب می‌توانید از بروز آن جلوگیری کنید.

شما باید برای ایمن ماندن در برابر آفتاب از ضد آفتاب معدنی و فیزیکی استفاده کنید. بهترین ماده برای شما اکسید روی است. درست است که نام آن کمی ترسناک به نظر می‌رسد اما بسیار ایمن‌تر از ضد آفتاب‌های شیمیایی است. زینک اکساید یا اکسید روی تنها ماده‌ی ضد آفتاب با طیف وسیع مورد تایید سازمان غذا و دارو است که هیچ ماده‌ی سمی در خود ندارد. پس می‌توان گفت بهترین ضد آفتاب در دوران بارداری همین کرم‌های زینک اکساید هستند.

درست است که کرم‌های ضد آفتاب معدنی حاوی دی اکسید تیتانیوم بی‌خطر به نظر می‌رسند اما شما از اکسید روی استفاده کنید. این ماده بهترین محافظ در برابر اشعه‌ی UV است و می‌توانید با خیال راحت در دوران باردار از آن استفاده کنید. البته فراموش نکنید که چه باردار باشید چه نباشید، باید از ضد آفتابی استفاده کنید که از پوست شما در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند.

  • جلوگیری از ترک پوستی در بارداری با ۷ روغن مفید و طبیعی

UVA – UVB

کرم ضد آفتاب الارو از آن محصولاتی است که تمام شرایط برای محافظت از پوست در برابر UVA و UVB را داشته، کرم‌هایی در SPFهای متنوع تولید کرده است.

UVA باعث پیر شدن پوست شما می‌شود و UUVB هم با سوزاندن پوست، باعث ایجاد سرطان‌های مختلف پوستی می‌شود. علاوه بر این باید از ضد آفتابی استفاده کنید که علاوه بر اکسی روی فعال، فاقد مواد شیمیایی مثل پارابن باشد، چون باید تا حد امکان از مصرف مواد شیمیایی به هر شکل در دوران بارداری خودداری کنید.

SPF چیست؟

درجه‌ی SPF می‌تواند میزان تاثیرگذاری کرم ضد آفتاب شما را تعیین کند. متخصصان پوست مصرف کرم ضد آفتاب در دوران بارداری به صورت روزانه را با SPF30 یا بالاتر توصیه می‌کنند. البته SPF بالاتر از ۵۰ تاثیر متفاوتی نسبت به SPF50 برای محافظت از پوست ندارند. پس خرید کرم ضد آفتاب با SPF بین ۳۰ تا ۵۰ بهترین کار است.

SPF عامل محافظت از خورشید است و تعیین می‌کند که چه مدت طول می‌کشد تا پوست شما بسوزد. مثلا اگر از ضد آفتاب با SPF30 استفاده می‌کنید پوست شما ۳۰ برابر دیرتر از پوستی که روی آن ضد آفتاب نخورده است می‌سوزد.

  • آیا مصرف شیر و لبنیات در دوارن بارداری می‌تواند خطرناک باشد؟

چند توصیه‌ی دیگر

ماندن در سایه، پوشیدن کلاه با لبه‌ی پهن و استفاده از عینک آفتابی اقداماتی هستند که از اقدامات ضد آفتاب در دوران بارداری هستند و تضمین می‌کند که پوست بدن شما و حال کودکتان خوب بماند. وقتی هم که فرزندتان به دنیا آمد استفاده از کرم ضد آفتاب را ادامه دهید و وقتی با فرزندتان بیرون می‌روید روی پوست او هم ضد آفتاب مناسب بزنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که وقتی یک محصول را روی پوست فرزندتان نمی‌گذارید پس نباید روی پوست خودتان هم بگذارید. این موضوع شامل ضد آفتاب مناسب دوران بارداری هم می‌شود.

  • رژیم دیابت بارداری؛ بهترین و بدترین غذاها برای کنترل قند خون کدام‌اند؟

مرور کلی

اکثر ضدآفتاب‌های بی‌خطر برای مادران برای نوزادان هم بی‌خطر هستند اما برای اطمینان حتما اطلاعات روی برچسب محصول را بخوانید و برای اطمینان، از یک ضد آفتاب مخصوص کودک و نوزاد استفاده کنید. به عنوان یک خانم باردار سراغ ضد آفتاب‌های بر پایه‌ی مواد معدنی بروید و هر دو ساعت یک بار یا بلافاصله بعد از شنا از آن استفاده کنید.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منبع: people4ocean

روتین پوستی
برچسب‌ها :
بارداریمراقبت از پوست


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟