پارس وی دی اس

سرورهای Helldivers 2 پس از معرفی ربات‌ها منفجر شدند

ربات و سرور هل دایورز 2

بازی هل دایورز ۲ (Helldivers 2) از زمان عرضه توانست سر و صدای زیادی به پا کند و این ماجرا همچنان ادامه دارد. این بازی در ابتدا به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن عرضه شد و پس از عرضه روی پلتفرم کامپیوتر توانست به موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کند. استقبال از این بازی به حدی بود که فشار بسیار زیادی به سرورهای این بازی وارد شد و شرکت سازنده به طور دائم در تلاش بود تا آن را بهتر کند. حال با عرضه به روزرسانی جدید و اضافه شدن ربات‌ها (Mechs) سرورهای این بازی با فشار بیشتری مواجه شده است.

از زمان عرضه بازی هل دایورز ۲ طرفداران منتشر عرضه ربات‌ها در این بازی بودند و حال به خواسته خود رسیدند. این ربات‌ها با طراحی خاصی که دارند بازی را به شدت جذاب کرده و مبارزه را در آن به شدت زیبا کرده‌اند. مشکل اینجاست که سرورهای این بازی از ابتدا هم مشکل داشت ولی با اضافه شدن این ربات‌ها فشار روی سرور بیشتر شده و مشکلات سرورها بیشتر هم شده است. شرکت سازنده در یک بیانیه در دیسکورد خود اعلام کرد:

ما در جریان مشکلاتی که برای سرور پیش آمده و بازیکنان نمی‌توانند وارد هل دایورز ۲ بشوند هستیم. این مشکل از زمانی ایجاد شد که کامبت واکرز (Combat Walkers) در دسترس قرار گرفتند. با اضافه شدن این ربات‌ها بازیکنان به سمت آن‌ها هجوم آورده و همین موضوع فشار بسیار زیادی به سرورها وارد کرده است. تیم ما در تلاش است تا به سرعت این مشکل را برطرف کرده و بازی را به راحتی در دسترس همه افراد قرار دهد.

بسیاری از کارمندان شرکت نیز در توییتر خود اعلام کردند که برای ورود به بازی مشکلات بسیار زیادی داشتند. برای مثال برخی از افراد اعلام کرده‌اند که ورود به این بازی کاملاً شانسی بوده و امکان دارد که با مشکلات بسیار زیادی همراه باشد اما ناممکن نیست. همینطور اینکه برخی از کاربران نزدیک به ۲۰ دقیقه منتظر ماندند و در نهایت با ارور عدم اتصال به سرور روبرو شده‌اند.

ربات و سرور در بازی هل دایورز 2

بازی هل دایورز ۲ با اضافه شدن ربات‌ها به شدت جذاب شده ولی مشکل اینجاست که بسیاری از کاربران به دلیل مشکلات سرور نتوانستند آن را تجربه کنند.

تا الان بازی هل دایورز ۲ به شدت موفق عمل کرده ولی مشکلات سرور باعث شده که این بازی به پتانسیل نهایی خود نرسد. بسیاری از بازیکنان پس از خرید نتوانستند به راحتی آن را تجربه کرده و با مشکلات متعددی روبرو شده‌اند. شرکت سازنده به طور دائم در حال بهبود این مشکلات است ولی بحث اینجاست که استقبال از این بازی به حدی زیاد بوده است که توان شرکت نیز از پس آن بر نیامده است. البته این لزوماً یک نکته منفی نیست. به دلیل اینکه اضافه شدن ربات‌ها چنان تنوعی به بازی داده که کاربران به شدت از آن استقبال کرده و باعث شدند که سرورها با مشکل روبرو شوند!

قسمت جالب‌تر اینجاست که بازی هل دایورز یک عنوان کاملاً آنلاین است. در نتیجه این موضوع باعث شده که مشکلات سرور به طور مستقیم روی عملکرد بازی اثر گذاشته و باعث بشود که کاربران با باگ‌های مختلفی در بازی روبرو شوند. برای مثال اینکه برخی امتیازها حساب نشوند یا اینکه یک باگ بصری در بازی ایجاد بشود.

در نتیجه با توجه به این مشکلات شرکت سازنده باید تلاش کند به بهترین نحو سرورهای خود را بهبود داده و آن‌ها را به شدت تقویت کند. به دلیل اینکه این مشکل به احتمال زیاد با عرضه هر محتوای اضافی به این بازی وجود خواهد داشت و کاربران همچنان با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

منبع: PCgamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟