پارس وی دی اس

پیش از آنکه تعطیلات نوروز 1403 آغاز شود، رئیس پلیس راهور فراجا از احتمال چندبرابر شدن نرخ جریمه رانندگی در سال جدید خبر داد. اکنون «سردار تیمور حسینی»، رئیس پلیس  راهور کشور، از پنج برابر شدن نرخ جریمه رانندگی تخلفات حادثه‌ساز خبر داده است.

سردار حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، هدف از چندبرابر شدن نرخ جریمه رانندگی تخلفات حادثه‌ساز را بازدارندگی آن دانست. همچنین او با اشاره به ماده 28 قانون رسیدگی به تخلفات گفت: «پلیس باید هرساله نسبت به افزایش مبلغ جرایم اقدام کند. این کار به دلایل مختلف در شش سال گذشته اتفاق نیفتاده بود. ازاین‌رو جریمه‌های رانندگی اثر بازدارنده را از دست داده بودند.»

افزایش نرخ جریمه رانندگی تخلفات حادثه‌ساز، راهکاری برای کاهش تلفات

سردار حسینی در ادامه سخنانش افزود: «از سال 85 تا 96 با یک روند کاهشی تصادفات مواجه بودیم. بااین‌حال مجدداً از 97 تاکنون آمار تصادفات رانندگی در کشور افزایش یافته است.» او عامل اصلی تصادفات رانندگی را عامل انسانی می‌داند. به گفته او،‌ رانندگان به قوانین توجه ندارند و با مرتکب‌شدن تخلفات، جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند. به گفته سردار حسینی، بیش از 80 درصد تخلفات‌ حادثه‌ساز در کشور تصادفاتی منجر به جرح و فوت را ایجاد می‌کنند. بدیهی است که راهکار پلیس راهور برای حل این مشکل، افزایش نرخ جریمه رانندگی است.

نرخ جریمه رانندگی تخلفات حادثه‌ساز

میزان افزایش جرایم رانندگی مرتبط با تخلفات حادثه‌ساز با توجه به خطر آن‌ها خواهد بود. به‌طور مثال، جریمه رانندگی با سرعت غیرمجاز بین 600 الی 700 هزار تومان خواهد بود. رانندگی در حالت مصرف الکل یا مواد روان‌گردان نیز 2 میلیون و 700 هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت. به گفته رئیس پلیس راهور، نرخ‌های جدید جریمه طی 10 الی 15 روز آینده به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟