پارس وی دی اس

نقشه و مسیریاب نشان، با هدف ساختن تجربه بهتر کاربران در پیدا کردن مکان‌های مختلف، تغییراتی در بخش جستجوی خود از جمله ثبت ۲ میلیون نقطه در نقشه و تسهیل جستجو برای کاربران را داشته است.

اپلیکیشن نشان که در نسخه‌های نوروزی سال‌های گذشته، قابلیت‌هایی مثل رادار جاده‌ای، رادیو نشان، کنکاش و ذخیره باتری را در اختیار کاربران قرار داده بود، امسال با وجود بیش از ۲ میلیون نقطه روی نقشه،‌ توجه ویژه‌ای به بهبود عملکرد بخش جستجوی خود داشته است. همچنین در ماه‌های گذشته، این اپلیکیشن با امکاناتی مانند تیک آبی برای کسب‌وکارها، در جهت شناخته شدن به‌عنوان مرجعی برای پیدا کردن هر مکانی که کاربر به دنبال آن می‌گردد، حرکت کرد و توانست به نقشه جامع‌تری تبدیل شود.

با تعداد ۲ میلیون نقطه ثبت‌شده (POI)، نشان دیگر تنها محدود به یک مسیریاب نیست و می‌تواند به عنوان یک نقشه برای تمام کاربران و نه صرفا افرادی که به دنبال مسیریابی هستند، قابل استفاده و کاربردی باشد. همچنین جستجو در نسخه نوروزی اپلیکیشن نشان شامل مکان‌های کاربردی روزانه مثل نانوایی، سوپرمارکت، تعویض روغنی و باشگاه ورزشی است.

به گفته تیم نشان، هر مکانی که در خیابان قابل تشخیص باشد، روی نشان ثبت شده و قابل جستجو است. همچنین تلفن تماس، ساعت‌کاری و عکس و نظرات کاربران نیز بر روی مکان‌های پرکاربرد در دسترس کاربران قرار دارد.

تغییرات صفحه‌ اول

در نسخه‌ نوروزی نشان، رابط کاربری صفحه‌ اول این اپلیکیشن به‌صورت کامل بازطراحی شده است. دسترسی به بخش جستجو راحت‌تر شده و جستجو‌ سریع مکان‌های پرکاربرد نیز به صفحه‌ اول اضافه شده است.

جستجو آسان‌تر نقاط روی نقشه

یکی از مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده در این نسخه اپلیکیشن نشان، پیشنهاد عبارت جستجو هم‌زمان با تایپ کاربر است. به این ترتیب هم‌زمان با تایپ چند کلمه، نشان جستجو‌های پیشنهادی را به کاربر ارائه می‌دهد و همچنین مکان‌های مرتبط هم‌زمان با تایپ به او پیشنهاد داده می‌شوند.

همچنین در بخش نمایش نتایج جستجو، نتایج با ترکیبی از لیست نتایج و نقشه به کاربر نمایش داده می‌شوند و او می‌تواند به‌سادگی بین لیست نتایج و نقشه حرکت کند.

در این نسخه عبارت‌های جستجو شده اخیر در تاریخچه جستجوها ذخیره می‌شوند. علاوه‌بر این، کاربر می‌تواند نقشه را جابه‌جا کند و به جستجوی مکان مورد نظر خود در ناحیه دیگری از نقشه بپردازد. از طرفی، با جستجوی هر مکان، تمام نتایج مربوط به آن روی نقشه نمایش داده می‌شود.

تجربه کاربری مطلوب‌تر در حین رانندگی

از جمله تغییرات دیگر نسخه نوروزی، بهبود بخش مربوط به رانندگی و مسیریابی است که بهبود نمایش ترافیک روی خط مسیر، یکی از تغییراتی است که در نسخه جدید نشان اعمال شده. همچنین بازطراحی پنل آدرسی که در زمان رانندگی، در قسمت بالایی نقشه نمایش داده می‌شود.

ذخیره مصرف باتری یکی از قابلیت‌های نوروزی نشان در سال گذشته بود که امسال در نسخه جدید نشان، باعث بهینه‌تر شدن مصرف باتری در زمان رانندگی می‌شود. در این نسخه، کاربران می‌توانند حرکت روان‌تری را در حین مسیریابی روی نقشه تجربه کنند. 

بیش از ۶۰ هزار سرعت‌گیر

یکی از قابلیت‌های کاربردی مسیریاب نشان، نمایش سرعت‌گیرها روی نقشه و هشدار نزدیک شدن به آن‌ها است. در نسخه‌ی جدید نشان تعداد سرعت‌گیرها ثبت شده از ۶۰ هزار عبور کرده و این تعداد با توجه به گزارش‌های کاربران هر روز در حال افزایش است.

نمایش پارکینگ‌های آنلاین شهر مشهد، قابلیت دیگری است که در نسخه نوروزی نشان به نقشه افزوده شده است. نشان در شهرهای مختلف، محل پارکینگ‌ها را به کاربران نمایش می‌دهد، اما اکنون در شهر مشهد، کاربران می‌توانند ظرفیت پارکینگ‌های هر منطقه را هم به‌طور آنلاین روی نقشه مشاهده کنند و از ظرفیت خالی هر کدام باخبر شوند. البته لازم به ذکر است که این قابلیت به‌طور آزمایشی در حالت رانندگی برای کاربران در مشهد فعال شده است.

نسخه جدید iOS نشان در اپ‌استور

نسخه جدید iOS نشان نیز منتشر شده و کاربران گوشی‌های iOS می‌توانند این نسخه را از اپ‌استور دانلود کنند.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟