نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن کجاست؟

پارس وی دی اس

نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن کجاست؟

نقاط ممنوعه عطر زدن

نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن به بخش‌هایی از بدن گفته می‌شود که اسپری کردن عطر در آن قسمت بیشتر از آنکه مفید باشد، بسیار مضر است. همه‌ی ما به دنبال یافتن بهترین نقاط برای عطر زدن هستیم تا با اسپری کردن عطر‌های جذاب خود به آن بخش‌ها بیش‌ترین عملکرد و پخش‌ بو را به دست آوریم، اما باید حواسمان باشد که در استفاده از عطرها اصل مینیمالیسم را فراموش نکنیم؛ اسپری کردن کمی عطر، زیاد است.

اگرچه در زمان‌های قدیم زنان طبقات مرفه جامعه برای خوشبو ماندن، ساعت‌ها در یک وان پر از اسانس و روغن‌های معطر طبیعی می‌نشستند و مردان اشرافی سر تا پای خود را به عطر آغشته می‌کردند، اما عطرهای دنیای امروزی از ترکیبات شیمیایی متعددی ساخته می‌شوند که شما را از دوش گرفتن با عطر بی‌نیاز می‌کند.

برخلاف تصور، نه تنها اسپری کردن بیش از حد عطرها راه حل خوبی برای پخش بو یا ماندگاری بوی عطر و ادکلن نیست، بلکه ممکن است آسیب‌هایی جدی هم بر جای بگذارد. در ادامه با نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن در بدن آشنا خواهیم شد و بهترین نقاط جایگزین را بررسی خواهیم کرد.

نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن در بدن

عطر زدن نقاط ممنوعه

گردن

اسپری کردن عطر در دو طرف گردن به‌ویژه در میان آقایان بسیار رایج است. برخی از عطرها از درصد الکل بالایی برخودار هستند و در صورت تماس با پوست، خصوصا روی گردن و نواحی شیو شده، باعث بروز تحریک، سوزش و ایجاد قرمزی می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود آقایان هنگام خرید عطر و ادکلن مردانه به میزان درصد الکل موجود در عطرها یا همان غلظت عطر توجه کنند و در صورت داشتن پوست حساس و مستعد، از اسپری کردن عطرهای با درصد الکل بالا در ناحیه‌ی گردن اجتناب کنند.

ادو پرفیوم مردانه فراگرنس پرشیا 116 مدل ساواج دیور حجم 100 میلی لیتر
ادو پرفیوم مردانه فراگرنس پرشیا ۱۱۶ مدل ساواج دیور حجم ۱۰۰ میلی لیتر
۵۲ %

۵۸۵,۰۰۰
۲۸۱,۵۰۰ تومان

مشاهده و خرید

نزدیک چشم‌ها

همان‌طور که اشاره شد، بسیاری از عطرهای امروزی از ترکیب اسانس‌ها با انواع الکل و مواد شیمیایی مختلف ساخته می‌شوند. در نتیجه ممکن است بسیار حساسیت‌زا و محرک باشند. اما بسیاری از افراد اقدام به عطر زدن حتی روی صورت خود می‌کنند. در حالی که عطر به هیچ عنوان نباید روی صورت و نزدیک چشم‌ها اسپری شود. عطر‌هایی که حاوی انواع الکل‌ها همچون اتیل هستند می‌توانند آسیب‌هایی جدی بر چشم وارد کنند.

زیر بغل

شاید معرفی زیر بغل به عنوان یکی از نقاط ممنوعه‌ی عطر زدن کمی تعجب‌آور باشد. زیر بغل از رایج‌ترین بخش‌هایی است که افراد آن را به حجم قابل توجهی عطر آغشته می‌کنند. زیرا هیچکس دوست ندارد زیر بغل بدبویی داشته باشد. اما باید بدانید تعریق و بوی بدن گرفتن سریع زیر بغل دلیل خوبی برای اسپری کردن حجم زیادی عطر و ادکلن‌های شیمیایی به آن نیست.

پوست این ناحیه بسیار نازک و حساس است. غدد‌های لنفاوی زیر بغل هم بسیار حساس هستند. پوست ناحیه زیر بغل شما عطر‌ها را به سرعت جذب می‌کند و مواد شیمیایی موجود در عطر، عملکرد غدد لنفاوی را مختل می‌کنند. اگر تجربه استفاده از عطر و دئودورانت پس از اصلاح زیر بغل را داشته باشید حتماً از میزان خارش و سوزش فوق‌العاده ناراحت‌کننده این کار باخبرید! این میزان تحریک به دلیل نازکی پوست این بخش است و یک هشدار برای ما که در اسپری کردن عطر به این ناحیه بیشتر دقت کنیم.

ادو پرفیوم مردانه زوا مدل دانهیل دیزایر بلو حجم 100 میلی لیتر
ادو پرفیوم مردانه زوا مدل دانهیل دیزایر بلو حجم ۱۰۰ میلی لیتر
۵۰ %

۵۵۰,۰۰۰
۲۷۶,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

اطراف اندام‌های جنسی

عطر‌های اغوا‌کننده و جذاب نیازی به اسپری شدن در نواحی اندام‌ جنسی شما ندارند. آن‌ها اثر خود را در مچ دستتان نیز خواهند گذاشت. بین ران‌ها و نزدیک اندام‌های جنسی، این دو از ناحیه‌هایی هستند که باید به شدت از انواع مواد شیمیایی و الکل‌ها خصوصاً عطر و ادکلن دور بمانند. چرا که می‌توانند منجر به سوزش، خارش و سایر تحریکات پوستی شوند. به علاوه، اسپری کردن عطر در این نواحی ماندگاری چندانی ندارد و رایحه در عرض چند دقیقه محو می‌شود. تنها منجر به مشکلاتی برای پوست شما می‌شود که قطعاً نمی‌خواهید آن‌ها را تجربه کنید.

ادو پرفیوم مردانه نیفتی مدل بلک افغان حجم 100 میلی لیتر
ادو پرفیوم مردانه نیفتی مدل بلک افغان حجم ۱۰۰ میلی لیتر
۵۳ %

۵۷۵,۰۰۰
۲۶۹,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

کف دست‌ها

براساس قوانین عطر زدن، استفاده از عطر روی کف دستان ممنوع است. این کار به وقت خوردن یا آشامیدن شما را دچار مشکل می‌کند. همچنین، با دست دادن با افراد و لمس اشیاء بلافاصله عطر خود را منتقل می‌کنید که این کار چندان خوشایند دیگران نیست. بنابراین بهتر است از اسپری کردن عطر روی کف دست‌ها اجتناب کنید.

ادوپرفیوم زنانه بالرینا مدل Crystaline Noier حجم 25 میلی‌لیتر
ادوپرفیوم زنانه بالرینا مدل Crystaline Noier حجم ۲۵ میلی‌لیتر
۳۷ %

۳۲۸,۰۰۰
۲۰۸,۰۷۰ تومان

مشاهده و خرید

لب و دهان

لب و داخل دهان نیز از جمله نقاط ممنوع در عطر زدن هستند. پوست لب‌ها آسیب‌پذیر و البته جاذب است. از طرفی مواد تشکیل دهنده عطر برای قورت دادن هم مناسب نیستند. بهتر است به جای اسپری مستقیم عطر روی لب‌ها یا داخل دهان، از بالم‌ها و براق‌کننده‌های لب دارای رایحه خوش، آدامس و جویدن مواد طبیعی معطر مثل دانه هل، چوب دارچین، زنجبیل یا برگ نعناع استفاده کنید.

بالم لب دیپ سنس مدل میوه های استوایی
بالم لب دیپ سنس مدل میوه های استوایی
۶ %

۶۹,۰۰۰
۶۵,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

اسپری مستقیم عطر روی لباس

با توجه به نقاط ممنوعه‌ی در بدن، اسپری کردن عطر به طور مستقیم و با فاصله کم روی لباس ممکن است گزینه مناسبی به نظر برسد، اما این روش هم معمولا توصیه نمی‌شود. اسپری کردن مستقیم عطر روی لباس می‌تواند باعث ایجاد لکه شود، به‌ویژه اگر پارچه دارای بافتی ظریف یا رنگ روشن باشد. از بین بردن این لکه‌ها می‌تواند چالش برانگیز باشد و درست وقت میهمانی رفتن لباس شما را از زیبایی بیندازند. همچنین ممکن است برای همیشه به بافت لباس شما آسیب برساند. علاوه بر این، ترکیب عطر با پارچه در مقایسه با پوست تعامل متفاوتی دارد. اسپری کردن آن روی لباس می‌تواند رایحه را تغییر دهد و ممکن است بویی متفاوت نسبت به زمانی که عطر را روی پوست اسپری می‌کنید ارائه دهد و در نتیجه بر تجربه بویایی شما تاثیر بگذارد.

  • راهنمای استفاده‌ی صحیح از عطر؛ رایحه‌ی خوش‌تر، ماندگاری بیشتر

بهترین نقاط برای عطر زدن

نقاط ممنوع عطر زدن

  • به جای اسپری مستقیم عطر روی لباس، بهتر است آن را روی نقاط نبض خود مانند مچ دست، پشت گردن، پشت زانو و پشت گوش خود اسپری کنید. اجازه دهید به طور طبیعی و بدون مالش روی پوست شما خشک شود. این مسئله تضمین می‌کند که هارمونی کامل عطر را، از نت‌های بالایی تا نت‌های پایه، همانطور که توسط عطرساز در نظر گرفته شده بود، تجربه کنید. این روش همچنین یک تجربه بویایی لذت‌بخش‌تر و طولانی‌تر ایجاد می‌کند.
  • عطر را به جای سرتاسر بدنتان به مو‌هایتان اسپری کنید. این کار بیشتر به ماندگاری عطر در مقایسه با مالش سریع روی پوست کمک می‌کند. همچنین وقتی سر خود را حرکت می‌دهید، عطر راحت‌تر پخش می‌شود. البته بهتر است عطر را مستقیما به موهای خود اسپری نکنید. در عوض به شانه و برس موی خود اسپری کرده و موهای خود را شانه بزنید. این کار میزان خشک شدن احتمالی مو در اثر وجود الکل در عطر را کاهش می‌دهد.

برای ماندگاری طولانی‌تر رایحه، پوست خود را تمیز و لایه برداری کنید. از یک لوسیون فاقد بو هم می‌توانید کمک بگیرید تا رایحه در رطوبت پوست شما حبس شود اما باید توجه داشته باشید که روغن‌ها و لوسیون‌های حاوی روایح قدرتمند، اجازه پخش بویی قابل انتظار به روایح عطر شما نمی‌دهند.

اسپری بدن زنانه مدیا مدل CHANEL CHANCE حجم 200 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه مدیا مدل CHANEL CHANCE حجم ۲۰۰ میلی لیتر
۳۶ %

۶۴,۴۵۰
۴۱,۵۵۰ تومان

مشاهده و خرید

سخن پایانی

عطر برای تقویت حضور شما و به‌ جای گذاشتن یک ردپای ظریف و دلپذیر است. در صورتی‌ که عطر خود را به درستی انتخاب کرده باشید، شک نکنید میزان کم آن هم اطرافیان شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. به یاد داشته باشید که عطر را باید کشف کرد نه اینکه اعلام کرد. بهتر است به جای بیش از حد عطر زدن، درست عطر زدن را بیاموزید. یک پاف ظریف در نواحی صحیح، کار خود را می‌کند.

به طور کلی بسته به غلظت عطر، برای ادوپرفیوم ۲-۴ اسپری روی نقاط نبض، برای ادوتویلت ۳-۵ اسپری و برای پرفیوم ۱-۲ اسپری روی نقاط صحیح کافی است. فراموش نکنید مالش باعث ایجاد اصطکاک و گرمایی روی پوست شما می‌شود که می‌تواند نحوه تعامل عطر با روغن‌های طبیعی و گرمای بدن شما را تغییر دهد. عطر طوری طراحی شده است که در طول زمان و در اثر تعامل با پوست شما تکامل یابد. مالیدن آن، این روند طبیعی را مختل می‌کند و ممکن است باعث شود که عطر سریع‌تر از بین برود و ماندگاری آن را هم کاهش دهد.

منبع: alexandriafragrances

برچسب‌ها :
عطر و ادکلن


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟