پارس وی دی اس

چگونه با لباس راه راه استایل ترندی و زیبایی داشته باشید؟

زن جوانی با پیراهن راه‌راه

مانند کمربند مشکی یا کاپشنی راحت، لباس‌های راه راه از جمله اجزای اصلی کمد لباس‌ هستند که هیچ وقت از داشتن آن سیر نمی‌شویم. چه لباس راه راه پیراهن دکمه‌دار باشد و چه تی‌شرت یا تاپ، می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر و شیک‌تر کند. استایل با لباس راه راه برای هر فصلی از سال مناسب است و می‌تواند شما را به فردی شیک‌پوش تبدیل کند. این لباس‌ها لباس‌هایی همه‌کاره محسوب می‌شوند که می‌توانید در موقعیت‌های رسمی یا غیررسمی آن‌ها را بپوشید. در این مقاله، راهنمای استایل با لباس راه راه را می‌خوانید.

تاریخچه‌ی پیراهن‌های راه راه

نمای نزدیک پارچه‌های راه‌راه

پیراهن راه راه مردانه قرن‌هاست که وجود داشته است و اولین نمونه‌های شناخته شده‌ی آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد. در آن زمان، پیراهن‌های راه راه را معمولا ملوانان، ماهیگیران و سایر مردان طبقه‌ی کارگر که به لباسی کاربردی و بادوام نیاز داشتند، می‌پوشیدند. لباس‌های راه راه اغلب به رنگ‌های روشن بودند و به کسانی که آن‌ها را می‌پوشیدند کمک می‌کردند تا در میان جمعیت متمایز شوند.

در قرن نوزدهم، پیراهن‌های راه راه، راه خود را به جریان اصلی باز کردند. در این زمان، پیراهن‌های راه راه به نمادی از اوقات فراغت تبدیل شده بود چون مردان ثروتمند شروع به پوشیدن آن‌ها روی قایق‌های تفریحی خود کردند یا در مواقع استراحت در خانه آن‌ها را می‌پوشیدند. دیری نگذشت که پیراهن راه راه به لباسی قابل قبول برای طبقه‌ی اشراف تبدیل شد و  با ثروت و موقعیت اجتماعی این طبقه از جامعه مرتبط شد.

این روند تا قرن بیستم ادامه یافت تا جایی که پوشیدن پیراهن راه راه در میان مردان از همه طبقات رایج شد. در دهه ۱۹۵۰، پیراهن راه راه به لباسی از خرده فرهنگ «گریسر» و طبقه‌ی کارگر تبدیل شد و مردان جوان آن را به عنوان نمادی از استایل خشن و سرکشانه‌ی خود می‌پوشیدند.

امروزه پیراهن‌های راه راه جزء اصلی مد و پوشاک مردانه و زنانه هستند و در همه جا از دفتر کار گرفته تا ساحل یا مکان‌های تفریحی دیده می‌شوند.

  • ۱۰ ست ترند مردانه برای عید ۱۴۰۳ برای آقایان خوش استایل

انواع پیراهن راه راه

از مدل‌های کلاسیک گرفته تا طرح‌های جدیدتر، پیراهن راه راه تنوع بسیاری دارد. چه به دنبال یک پیراهن رسمی برای موقعیتی خاص باشید، چه یک پیراهن غیررسمی برای موقعیت‌های روزمره بخواهید، حتما یک مدل پیراهن راه راه پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب است. در ادامه، مهم‌ترین انواع پیراهن راه راه را می‌خوانید.

پیراهن راه راه بنگال

پیراهن راه راه بنگال اغلب دارای طرح راه راه متناوب ۱.۴ اینچی با یک الگوی عمودی دو رنگ است. این طرح به انتهای پررنگ‌تر راه راه‌ها متمایل می‌شود و معمولا می‌توانید آن را در رنگ سفید و یک رنگ دیگر پیدا کنید. این طرح همان‌طور که از نام آن پیداست، از تاریخ بنگال سرچشمه می‌گیرد. لباسی با این طرح را بنگال لنسرها، هنگ ارتش هند بریتانیا می‌پوشیدند. این لباس‌ها به پیراهن با طرح راه راه برتون نیز شهرت دارند.

پیراهن با طرح راه راه باریک

پیراهن با طرح راه راه باریک نوارهایی به اندازه‌ی عرض یک سنجاق دارد. این نوارها معمولا کمتر از ۱.۱۶ اینچ عرض دارند. پارچه با طرح راه راه باریک را می‌توان برای پیراهن و کت و شلوار به کار برد.

پیراهن با طرح راه راه ریز

طرح راه راه ریز به طرح راه راه باریک شباهت دارد اما نوارهایش از این طرح کمی باریک‌تر هستند. عرض نوارهای این طرح تقریبا به اندازه‌ی یک موی انسان است. از آنجایی که این پیراهن طرح‌ راه راه بسیار باریک و کوچکی دارد و فاصله‌ی نوارهای آن بسیار نزدیک به یکدیگر است، می‌توانید آن را به عنوان لباسی تک‌رنگ نیز بپوشید.

  • چگونه با ست شلوار جین و کت اسپرت استایل جذابی داشته باشیم؟

پیراهن با طرح راه راه افقی

طرح راه راه این پیراهن به جای پایین به سمت چپ و راست کشیده می‌شود. طرح راه راه افقی بیشتر در پیراهن‌های غیررسمی به کار می‌رود و راهی عالی برای اضافه کردن کمی جذابیت بصری به هر استایل و ظاهری محسوب می‌شود. این طرح‌های راه راه ممکن است باریک یا پهن باشند یا رنگ‌های متنوعی داشته باشند. پیراهن با طرح راه راه افقی می‌تواند بالاتنه‌ی شما را عریض‌تر نشان دهد.

پیراهن با طرح راه راه عمودی

این مدل پیراهن رایج‌ترین مدل پیراهن راه راه برای استایل‌های رسمی است. طرح راه راه عمودی به شکلی ظریف به لباس شما جذابیت بصری می‌بخشد و گاهی اوقات، می‌تواند شما را بلندتر یا لاغرتر نشان دهد. نوارهای این طرح راه راه معمولا باریک‌تر است و رنگ‌های مختلفی دارد.

پیراهن آستین بلند مردانه مدل 329002413 نخی راه راه
پیراهن آستین بلند مردانه مدل ۳۲۹۰۰۲۴۱۳ نخی راه راه
مشاهده کالا

موقعیت‌های مناسب استایل با لباس راه راه

کت راه راه

پیراهن‌های راه راه یکی از پرکاربردترین لباس‌های مردانه هستند که زنان نیز می‌توانند آن‌ها را بپوشند. ترکیب طرح‌های راه راه و لباس‌هایی با رنگ‌های متنوع می‌تواند به شما استایلی مناسب هر موقعیتی ببخشد. با اینکه پیراهن راه راه کلاسیک را به عنوان لباسی کلاسیک می‌شناسند، می‌توانید آن را در موقعیت‌های رسمی و غیررسمی بپوشید. در ادامه، بهترین موقعیت‌ها برای استایل با لباس راه راه را می‌خوانید.

تعطیلات

پیراهن راه راه غیررسمی جزء اصلی کمد لباس‌های اداری مدرن است و برای روزهایی که می‌خواهید باهوش به نظر برسید اما نه چندان رسمی، عالی خواهد بود. با یک پیراهن کلاسیک راه راه آکسفورد یا یک مدل آستین کوتاه از این لباس، می‌توانید به سادگی ظاهری هوشمندانه و غیررسمی داشته باشید که همچنان حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

جلسات کاری

استایل با لباس راه راه انتخابی عالی برای جلسات کاری است چون هوشمندانه به نظر می‌رسد و می‌تواند توجه همکاران یا مشتریان را به خود جلب کند. پیراهنی با طرح راه راه باریک و ظریف انتخاب کنید تا طرح آن بر استایل شما و سایر لباس‌ها غلبه نکند. می‌توانید یک پیراهن راه راه با یقه کنتراست را هم برای تأثیرگذاری بیشتر امتحان کنید.

دورهمی‌ها

مرد جوانی با تی‌شرت راه‌راه

استایل با لباس راه راه انتخابی عالی برای دورهمی‌ها نیز به شمار می‌رود. این لباس در عین شیک به نظر رسیدن، به شما کمی جذابیت می‌بخشد. پیراهنی با طرح راه راه پررنگ‌تر و رنگ‌های جالب انتخاب کنید تا در میان شرکت‌کنندگان در دورهمی متمایز و شیک به نظر برسید.

مناسبت‌های رسمی

پیراهن‌های راه راه لباس‌های بسیار مناسبی برای اضافه کردن کمی شخصیت به یک لباس رسمی هستند. این پیراهن‌ها به خوبی با کت و شلوار مورد علاقه‌ی شما ست می‌شوند. برای هماهنگی بیشتر این لباس با این لباس رسمی، طرحی را انتخاب کنید که نوارهای ظریف و باریک و رنگ‌هایی کلاسیک مانند سرمه‌ای و سفید دارد.

قرار ملاقات عاشقانه

برای استایل با لباس راه راه در قرار ملاقاتی معمولی‌تر، یک پیراهن راه راه آکسفورد را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید هوشمندی استایل خود را افزایش دهید، پیراهن رسمی در رنگ‌های کلاسیک مانند آبی یا صورتی را امتحان کنید.

تعطیلات ساحلی

فرقی نمی‌کند که راهی ساحلی گرم شده باشید یا به منطقه‌ای سردسیر سفر می‌کنید. به‌هرحال، یک لباس راه راه می‌تواند استایلی مناسب برای تعطیلات ساحلی شما ایجاد کند. اگر به سواحل گرمسیر سفر می‌کنید، پیراهنی نخی انتخاب کنید که وزن سبکی دارد و باعث عرق کردن شما نمی‌شود.

چگونه لباس راه راه مناسبی انتخاب کنیم؟

مرد جوانی با استایل راه‌راه و عینک

هنگام انتخاب پیراهن راه راه مناسب، باید به چند نکته توجه کرد. ابتدا مناسبت و موقعیتی که لباس را برای آن می‌پوشید در نظر بگیرید. یک لباس با طرح راه راه ظریف برای یک مراسم رسمی بهتر است، در حالی که یک پیراهن‌ با طرح راه راه درشت‌تر را می‌توان در مناسبت‌ها و موقعیت‌های معمولی و غیررسمی پوشید.

در مرحله‌ی دوم، به رنگ لباس فکر کنید. رنگ لباس و طرح راه راه آن باید هم رنگ پوست شما را تکمیل کند و با آن مناسب باشد و هم باید چیزی همه کاره و مناسب برای ست کردن با انواع لباس‌ها باشد. رنگ‌های کلاسیک مانند سرمه‌ای و سفید متنوع‌ترین رنگ‌ها محسوب می‌شوند و تقریبا برای هر موقعیتی مناسب هستند. رنگ‌های روشن‌تر و رنگارنگ‌تر ظاهری غیررسمی‌تر خواهند داشت و استایل دادن به آن آسان‌تر خواهد بود.

در نهایت، تناسب لباس را در نظر بگیرید. تناسب برای هر لباسی ضروری است و پیراهن یا لباس راه راه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر تناسب لباس با اندام خود را در نظر نگیرید، احساس راحتی نخواهید کرد و لباس مناسب و اندازه‌ی اندام شما نخواهد بود.

استایل با لباس راه راه مردانه

جوانی با پیراهن راه‌راه

وقتی صحبت از استایل با لباس راه راه مردانه می‌شود، باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید. اول از همه، مدل راه راهی که می‌پوشید را در نظر بگیرید. انواع مختلف راه راه می‌توانند ظاهری بسیار متفاوت ایجاد کنند. بنابراین، مهم است که طرح راه راهی مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال، راه راه‌های درشت می‌توانند ظاهری جسورانه و چشم‌نواز ایجاد کنند در حالی که استایل با لباس راه راه باریک ظریف‌تر و هوشمندانه‌تر است.

وقتی طرح راه راه مناسبی را برای موقعیت مورد نظر خود انتخاب کردید، باید به رنگ آن توجه کنید. پیراهن‌های راه راه در رنگ‌های متنوع از آبی و سفید گرفته تا رنگ‌های روشن و رنگارنگ وجود دارند. موقع تصمیم‌گیری برای انتخاب این لباس‌ها باید به لباس‌های دیگری که می‌خواهید با آن‌ها ست کنید فکر کنید. به این ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که لباس راه راه شما به خوبی با سایر لباس‌هایتان ست و هماهنگ می‌شود.

استایل با لباس راه راه زنانه

استایل با لباس راه‌راه استایل زنانه با لباس راه‌راه استایل با پیراهن راه‌راه و دامن
  • استایل با لباس راه‌راه
  • استایل زنانه با لباس راه‌راه
  • استایل با پیراهن راه‌راه و دامن

لباس راه راه می‌تواند یکی از اجزای اصلی کمد لباس هر خانم شیک‌پوشی باشد. اگر استایل با لباس راه راه زنانه را بدانید، می‌توانید آن را در هر چهار فصل سال بپوشید و همیشه شیک به نظر برسید. در ادامه، نمونه‌هایی از این استایل را می‌خوانید.

استایل با لباس راه راه برای تابستان

پیراهن راه راه را می‌توانید همراه با یک شلوار سفید و یک کیف پارچه‌ای ست کنید. برای شیک شدن این استایل، باید دکمه‌های پیراهن را دقیقا بالای کمربند قرار دهید. نیمه‌ی پایینی پیراهن را هم درون شلوار فرو ببرید. این قسمت را تنظیم کنید تا کشیده به نظر نرسد و به شکلی باشد که دوست دارید.

استایل با لباس راه راه برای پاییز

در فصل پاییز با سردتر شدن هوا کت بلیزر طرفداران خاص خود را پیدا می‌کند. یک پیراهن راه راه را با کت بلیزر، شلوار جین، کفش راحتی و کمربندی مناسب ست کنید. می‌توانید یک کمربند با سگک طلایی رنگ را با کفشی مشکی که جزئیاتی به همین رنگ دارد ست کنید. بدون چنین کمربندی استایل شما چیزی کم خواهد داشت.

برای استایل با لباس راه راه به این روش، می‌توانید از یک کش موی هم‌رنگ کت بلیزر خود استفاده کنید. آستین کت بلیزر را تا کنید یا بالا ببرید تا سرآستین پیراهن نمایان شود.

استایل با لباس راه راه برای زمستان

لباس‌های راه راه بهترین لباس‌ها برای استایل‌های زمستانی هستند چون در این استایل‌ها فوق‌العاده به نظر می‌رسند. یک لباس با طرح راه راه مورد علاقه‌ی خود بپوشید و آن را با جلیقه، شلوار پشمی و بوت‌های پاشنه تخت ست کنید.

برای اینکه استایل با لباس راه راه برای فصل زمستان شیک به نظر برسد، باید به نحوه‌ی پوشیدن لباس‌ها روی یکدیگر توجه کنید. لباسی که باید زیر همه‌ی لباس‌ها بپوشید، پیراهن راه راه است. این لباس باید بلندتر از سایر لباس‌ها باشد. در لایه‌ی بعدی جلیقه را بپوشید که جزئیات بصری خوبی را ایجاد می‌کند. لایه بعدی می‌تواند هر لباسی که دوست دارید باشد.

استایل با لباس راه راه برای بهار

زن جوانی با تی‌شرت راه‌راه

در بهار هم می‌توانید چند لایه لباس پوشیدن را امتحان کنید. البته، لباس‌هایی که در فصل بهار می‌پوشید، باید کمی نازک‌تر باشند. برای روزهای بهاری می‌توانید یک پیراهن راه راه را همراه با جلیقه‌ی جین، تاپ، دامن، جوراب و نیم‌بوت بپوشید.

برای اینکه استایل با لباس راه راه در روزهای بهاری جذاب‌تر باشد، باید رنگ‌های آن را متعادل و با یکدیگر ست کنید. لباس‌هایی که زیر و روی همه‌ی لباس‌ها پوشیده می‌شوند، باید رنگ‌های مشابه داشته باشند. به طور مثال، می‌توانید یک تاپ مشکی را با دامن سفید و پیراهنی با طرح راه راه آبی و سفید بپوشید و آن را با یک جوراب مشکی ست کنید. جلیقه‌ی آبی رنگ و نیم‌بوتی به رنگ آبی هم این استایل را تکمیل خواهد کرد.

کلام آخر

لباس‌های راه راه همیشه یکی از پرطرفدارترین لباس‌های زنانه و مردانه بوده‌اند. این لباس‌ها می‌توانند به ظاهر شما جذابیتی بیشتر ببخشند. لباس‌های راه راه می‌توانند اندام شما را متفاوت هم نشان دهند. اگر لباسی با طرح راه راه افقی بپوشید، بالاتنه‌ی شما عریض‌تر نشان داده می‌شود. لباس‌هایی با طرح راه راه عمودی نیز شما را لاغرتر نشان می‌دهند. برای استایل با لباس راه راه باید سراغ لباسی بروید که رنگ زمینه یا طرح راه راه آن با سایر لباس‌های شما ست می‌شود. لباس راه راه را می‌توانید در هر موقعیت رسمی یا غیررسمی بپوشید و ظاهری جذاب و هوشمندانه داشته باشید. برای این کار می‌توانید از نمونه استایل‌هایی که معرفی کردیم شروع کنید.

منبع: savilerowco

برچسب‌ها :
تیپ زنانهتیپ مردانه


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟