چیزهایی که فقط گیمرها درک می‌کنند

چیزهایی که گیمرها درک می‌کنند

افرادی در دنیای واقعی وجود دارند که نمی‌دانند MMORPG به چه معناستT آن‌ها همچنین نام مستر چیف را نشنیده‌اند، از کدهای تقلب سن آندریاس اطلاعی ندارند و مه آلودترین‌ بخش‌های سایلنت هیل را تجربه نکرده‌اند. از طرفی تعجب می‌کنند که چرا برخی بیشتر زندگی خود را در اتاق‌ها سپری می‌کنند و به تلویزیون خود خیره می‌شوند و بازی می‌کنند. این افراد کسانی هستند که تجربیات شگفت‌انگیز زیادی را از دست خواهند داد.

دنیای بازی‌ها، با تمام تفاوت‌های ظریف، اصطلاحات و اتفاقات دیوانه‌کننده‌اش نسبت به دیگر رسانه‌ها، یکی از جذاب‌ترین، سرگرم‌کننده‌ترین و فوق‌العاده‌ترین مکان‌های روی کره زمین است. در این میان گیمرها در طول زندگی گیمینگ خود دست به کارهای عجیب و غریبی زده‌اند که فقط خودشان آن‌ها درک می‌کنند. از متوسل شدن به خمیر دندان برای تمیز کردن دیسک بازی‌ها گرفته تا خارج شدن از بازی با خشم، این تنها دو مورد از مواردی است که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱۰. شنیدن جیغ و داد بچه‌ها در بازی‌های آنلاین

اگر از آن دست گیمرهایی هستید که هر از گاهی یا شاید بیشتر اوقات به تجربه‌ی بازی‌های آنلاین می‌پردازید، تقریبا در هر بازی آنلاین و هر روز با یک بچه‌ی نیم وجبی و کوچک روبرو می‌شوید که با شما صحبت می‌کند، تهدید به مرگ کرده و توانایی شما را زیر سوال می‌برد. بدون شک سر و صدای این بچه‌ها بیش از هر چیزی روی مخ شما رفته و با خود می‌گویید که اگر به صورت فیزیکی به او دسترسی داشتید، چه بلاهایی که سر او نمی‌آوردید.

۹. فراموشی گذر زمان و بازی کردن در نیمه شب

بازی در شب

بدون شک بسیاری از ما روزهایی را تجربه کرده‌ایم که در آن در مورد بازی‌ها نحقیق کرده‌ایم و در اینترنت ویدیوهای آن را تماشا کرده‌ایم. در نهایت بازی را خریداری کرده و بالاخره پس از صرف زمانی طولانی برای نصب، شروع به تجربه‌ی آن کرده‌ایم. با این حال از آنجایی که برای اثری که شروع به تجربه‌ی آن کرده‌ایم، انتظار زیادی کشیده‌ایم، این احتمال وجود دارد که زمان از دستمان در رفته باشد. در هر صورت بازی در نیمه شب چیزی عادی در بین گیمرها است و گاهی اوقات لذت بسیار زیادی دارد. هرچند که بهتر است شب‌ها استراحت کنید.

۸. از شستن دیسک با خمیر دندان تا گذاشتن سیستم جلوی پنکه

شستن دیسک

در گذشته اینترنت مانند امروز در دسترس نبود و اگر هم در دسترس بود، در کشور ما هنوز آنگونه که باید حجم کافی برای دانلود نداشتیم. بگذریم که امروزه نیز شرایط آنچنان فرقی ندارد. بنابراین خرید دیسک بازی بسیار رایج بود و خرابی دیسک‌ها و خط و خش یکی از آن چیزهایی بود که کابوس هر گیمری محسوب می‌شود. بسیاری از ما روزهایی را به خاطر داریم که دیسک‌های خود را غرق در خمیر دندان می‌کردیم تا بالاخره اجرا شوند و این کار در برخی مواقع نیز جواب می‌داد. از طرفی مورد دیگری که بسیاری از گیمرها با آن سر و کله می‌زدنند، داغ شدن سیستم‌ها بود. از داغ شدن کیس گرفته تا آداپتور کنسول‌هایی مانند سگا جنسیس، گیمرها محبور بودند که سیستم‌های خود را جلوی پنکه یا کولر بگذارند تا از سوختگی جلوگیری کنند.

۷. بیش از حد وقت گذاشتن روی طراحی شخصیت

دیمونز سولز

بسیاری از بازیکنان به‌ جای اینکه ساعت‌ها برای تغییر جزئی‌ترین بخش‌های شخصیت‌شان در بازی‌ها وقت بگذارند، ظاهر پیش‌فرض بازی را استفاده می‌کنند، اما برای برخی، ساختن یک شخصیت نیمی از سرگرمی است. احتمالا بسیاری از شما به خاطر دارید که در بخش ساخت شخصیت‌ برخی بازی‌ها چگونه تلاش می‌کردید که آواتار خود را تا حد امکان شبیه خود بسازید.

۶. رد کردن کات‌سین‌ها

رد کردن کات‌سین

داستان در بسیاری از بازی‌ها اهمیت داشته و بر گیم‌پلی معنی بیشتری می‌بخشد. با این حال برخی از بازی‌ها هستند که کات‌سین‌ها اهمیت چندان زیادی ندارند یا به حدی طولانی و خسته‌کننده هستند که بازیکنان قید آن‌ها را می‌زنند. بدون شک شما نیز بارها شده که در برخی از بازی‌ها کات‌سین‌ها را رد کنید تا سریعا وارد اکشن گیم‌پلی شوید.

۵. چی بازی‌ کنیم؟

ویدیو گیم

اینکه چه اثری را تجربه کنید، می‌تواند تا حدودی یک چالش باشد. خیلی از ما به خاطر داریم که در گذشته بارها به فروشگاه‌ها رفته و بین انتخاب بازی‌های مختلف گیر کرده‌ایم. این شرایط هرچند امروزه به دلیل بالا رفتن دلار و قیمت بازی‌ها دیگر مانند قبل نیست و بیشتر به آثار بسیار موفق روی می‌آوریم اما هنوز هم انتخاب بازی‌ها با توجه به تنوعی که دارد و زمان محدودی که بسیاری از ما برای بازی کردن داریم، یک تصمیم دشوار است.

۴. پشیمانی بعد از خرید و فروش آیتم

آیتم شاپ

به طور کلی بیشتر بازی‌ها و به خصوص آثار نقش‌آفرینی شامل آیتم‌های مختلف تزئینی و کاربردی در گیم‌پلی هستند. با این حال بازیکنان نمی‌توانند همه‌ی آیتم‌ها را به صورت همزمان با خود حمل کنند و مجبور هستند برخی از آن‌ها را دور انداخته یا بفروشند تا آیتم جدید را بخرند یا حمل کنند. از طرفی آیتم‌های تزئینی نیز قیمت نسبتا بالایی دارند و کمتر کسی می‌تواند همه‌ی آن‌ها را تهیه کند. در مورد آیتم‌های کاربردی بارها شده که وسیله‌ای حیاتی را فروخته‌ یا دور انداخته‌اید و تقریبا بالافاصله از انجام آن پشیمان شده‌اید. با این حال راه برگشتی وجود ندارد و این است که روی مخ شما خواهد رفت. از طرفی در مورد آیتم‌‌های تزئینی بارها احتمالا این شرایط را تجربه کرده‌اید که بالافاصله پس از خرید اسکین مد نظرتان، بازی اسکین جذاب‌تری معرفی کرده است. از پر شدن اینونتوری در بدترین زمان ممکن نیز بهتر است بگذریم!

۳. خم شدن هنگام بازی کردن

خم شدن هنگام بازی

به نظر می‌رسد که خم شدن‌های اجتناب ناپذیر به طور طبیعی هر زمان که یک بازی رقابتی در جریان است رخ می‌‌دهند. بارها شده است که هنگام تجربه‌ی یک بازی تیراندازی وقتی آواتار شما قصد داشته از گوشه‌ای دشمن را دید بزند، همراه او خم شده‌اید یا زمانی که هنگام تجربه‌ی فیفا، مورتال کامبت و… بوده‌اید، به جلو خم شده‌اید تا با تمرکز بیشتری بازی را ادامه دهید.

۲. فشردن بیش از حد دکمه‌های کنترلر یا کیبورد

فشردن بیش از حد دکمه های کنترلر

همه‌ی شما احتمالا در نبرد با باس‌هایی شرکت کرده‌اید که حسابی شما را اذیت کرده باشند. در این نبردها اگر هنوز به چند ضربه‌ی دیگر نیاز داشته باشید تا باس را شکست دهید، شما دکمه‌های مربوط به حمله در کنترلر را تا جایی که می‌توانید به سختی فشار می‌دهید تا برنده شوید. این شرایط را البته هنگام تجربه‌ی آثار هک اند اسلش و مبارزه‌ای نیز به فور تجربه کرده‌اید.

۱. بستن بازی با عصبانیت

بستن بازی با خشم

همه‌ی ما بارها و بارها در نقطه‌ی با هم تیمی‌های بسیار بد بازی کرده، گرفتار مکانیک‌های مشکل‌دار بازی‌ها شده و یا با باس‌های سرسختی روبرو شده‌ایم که روی اعصابمان رفته‌اند. با این حال موارد گفته شده می‌توانند گاهی اوقات بیش از حد ما را عصبانی کنند تا جایی که بازی را با عصبانیت ببنید، دسته‌ی کنسول را به سمت مانیتور پرت کرده یا با مشت خود روی میزتان بزنید. این اتفاق به فور برای گیمرها افتاده است اما با توجه به شرایط اقتصادی بهتر است که عصبانیت خود را روی چیز دیگری خالی کرده یا به بستن بازی با عصبانیت بسنده کنید.

منبع: Steemit

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟