تعداد ای‌نمادهای صادرشده طی ۱۱ ماه نخست سال ۱۴۰۲ حدوداً ۲ برابر شده است.

براساس آخرین گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از ابتدای سال گذشته تا انتهای بهمن‌ماه، تعداد ای‌نمادهای صادرشده به میزان ۹۵.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد کرده است. در این بازه زمانی، تعداد ۹۲ هزار و ۵۵۱ ای‌نماد صادر شده، درحالی‌که در ۱۱ ماه اول سال ۱۴۰۱ حدود ۴۷ هزار ای‌نماد صادر شده است.

نکته جالب توجه اینکه با وجود این رشد، شکایت‌های ثبت‌شده از کسب‌وکارهای اینترنتی در این بازه تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد و حتی ۲ دهم درصد از میزان آن‌ها کاسته شده است. به‌این‌ترتیب با توجه به افزایش دوبرابری کسب‌وکارهای دارای ای‌نماد، می‌توان چنین نتیجه گرفت که میزان شکایت از این کسب‌وکارها نسبت به سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است.

براساس گزارش مرکز تتا، در این ۱۱ ماه، ۹ هزار و ۳ شکایت از کسب‌وکارهای دارای ای‌نماد ثبت شده است. همچنین در این مدت، درآمد حاصل از خدمات تجارت الکترونیکی، صدور گواهی الکترونیکی و سامانه ستاد، ۲۵۸ درصد رشد کرده. این میزان از حدود ۲۱ میلیارد تومان در ۱۱ ماه نخست سال ۱۴۰۱، به ۷۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

طبق اعلام این مرکز، گواهی‌های امضای الکترونیکی صادرشده نیز ۱۲۳ درصد افزایش یافته و به ۳ میلیون و ۶۶۸ هزار عدد رسیده است.

مشروح گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را می‌توانید از اینجا بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟