پارس وی دی اس

یوبی‌سافت سری بازی Watch Dogs را به فیلم سینمایی تبدیل می‌کند

فیلم بازی واچ داگز

در این مدت ما شاهد عرضه فیلم و سریال مختلف از بازی‌های ویدئویی بودیم که برخی کیفیت به شدت بالایی داشتند و برخی هم عملکرد چندان خوبی نداشتند. نکته جالب ایناست که یکی از مجموعه‌های محبوب که پتانسیل زیادی هم برای بازی دارد، مجموعه واچ داگز (Watch Dogs) است که تا الان به آن بی‌توجهی شده بود.

مجموعه واچ داگز یک سری بازی جهان باز و علمی تخیلی است که عنصر هک کردن و کامپیوتر در آن اهمیت به شدت زیادی دارد. طرفداران این مجموعه بسیار زیاد بوده و یوبیسافت یک دنیای بسیار خاص و به یادماندنی را با این مجموعه طراحی کرد. مخصوصاً شماره ۱ که داستان بسیار جالبی داشت و توانست یک رقیب مناسب برای بازی‌های دیگر در این سبک باشد.

حال طبق چیزی که به رسانه اعلام شده مجموعه بعدی‌ای که قرار است یک فیلم از آن ساخته شود، مجموعه واچ داگز است. به احتمال زیاد کارگردان این فیلم Mathieu Turi بوده که از کارهای او می‌توان کار روی یک سریال بر اساس مجموعه داستان طاعون (A Plague Tale) اشاره کرد. در کنار آن داستان این فیلم را نیز Christie LeBlanc نوشته که از کارهای وی نیز می‌توان به فیلم اکسیژن که در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه شد اشاره کرد.

فیلم بازی واچ داگز

بازی واچ داگز در ابتدا به صورت یک رقیب مستقیم برای مجموعه جی‌تی‌ای معرفی شد. با این حال این بازی اصلاً نتوانست به اندازه رقیب خود گسترده و قوی باشد که باعث شد نتواند عملکرد خوبی در زمینه فروش و دیدگاه منتقدین داشته باشد.

اینطور که به نظر می‌رسد فیلم واچ داگز در حال ساخت بوده و روند خوبی را تا الان داشته است. همینطور اینکه دنیای فیلم مانند بازی‌ها در آینده بوده و سبک خاصی را دنبال می‌کند. مشکل اینجاست که هنوز اطلاعات زیادی از این فیلم منتشر نشده و به احتمال زیاد به زودی ما شاهد یک تریلر رسمی و اطلاعات بیشتر از آن خواهیم بود.

مجموعه واچ داگز با وجود پتانسیل زیادی که دارد، نتوانست یک ویژگی ثابت از خود بروز دهد. به این شکل که درست است عنصر هک و کامپیوتر در این مجموعه اهمیت بسیار زیادی دارد ولی یک خط داستانی ثابت و درست را پیش نگرفته و به طور دائم روند خود را تغییر داده است.

آخرین بازی مجموعه واچ داگز، بازی لیجن (Legion) بود که با وجود ایده جالب یک کرکتر ثابت نداشت و همین موضوع باعث شد داستان منسجمی نداشته باشد. در نتیجه این بازی خیلی زود فراموش شد و دیگر گیمرها به آن اهمیت ندادند. در اصل این عدم ثبات بود که باعث می‌شد بازی واچ داگز نتواند انتخاب خوبی برای ساخت یک فیلم یا سریال باشد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
Watch Dogs


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟