پارس وی دی اس

۵ رمان کوتاه معمایی برای خواندن در طول مسیر سفر

رمان کوتاه عالی برای سفر

کتاب خواندن در طول سفر همیشه امر سختی است. توقف‌های مداوم و عدم تمرکز باعث می‌شود که ترجیح بدهیم که زمان خود را صرف چک کردن گوشی خود در طول سفر کنیم؛ در حالی که شاید بهتر باشد مسیر را به طور مفیدتری سپری کنیم. رمان‌های کوتاه برای سفر که کشش داستانی مناسبی نیز داشته باشند به نظر دور از ذهن می‌آید چون معمولا تمامی رمان‌های نوشته شده، حداقل بالای چهارصد تا پانصد صفحه هستند؛ ولی آثاری هستند که حجم بسیار کمی دارند و حتی اگه در طول سفر به آرامی آن‌ها را بخوانید، تا انتهای مسیر آن را به اتمام خواهیند رساند؛ ولی بسیار مهم است که داستان کتاب به قدری جذابیت داشته باشد که نخواهید آن را زمین بگذارید و تا انتها آن را مطالعه کنید. شاید جذاب‌ترین داستانی که ما را می‌تواند به خود جذب کند داستانی با معمایی حل نشده باشد که ما را در کنار خود برای فهمیدن حقیقت همراه کند. ما در این مطلب ۵ رمان را به شما معرفی کرده‌ایم که تعداد صفحات پایینی دارند ولی داستان‌های آن‌ها به قدری جذاب است که تا انتها یا حداقل بخشی از مسیر سفر شما را سرگرم خواهند کرد. این رمان‌های کوتاه بخاطر حجم پایین و ریتم داستانی سریع، در طول سفر شما را همراهی کنند تا زمانی که معما را حل کرده باشید، به مقصد خود رسیده باشید. انتخاب کتاب‌ها بر اساس تعداد صفحات آن‌ها انجام شده است و از نظر کیفی هرکدام جهانی متفاوت هستند. رمان‌هایی که در کوتاه‌ترین مدت، بیشترین میزان از درگیری با داستان را برای شما به وجود خواهند آورد و مسیر ملال آور همیشگی را برای شما تبدیل به خاطره‌ای جذاب خواهند کرد.

۵- سیزده معماسیزده معما یک رمان کوتاه پرکشش

آگاتا کریستی یک نام آشنا در میان رمان‌های جنایی است. داستان‌های او به قدری پرکشش هستند که بعد از سال‌ها، هنوز از او به عنوان یکی از مهم‌ترین نویسنده‌های ژانر جنایی یاد می‌شود. معمولا آثار او پر از شخصیت‌های متعدد و حجم‌ روایی بالایی هستند که آن‌ها را برای خواندن در طول مسیر سفر نامناسب می‌کنند؛ برای همین «سیزده معما» یک رمان کوتاه برای سفر عالی است که مجموع سیزده معمای کوچک را در اختیار خواننده می‌گذارد تا او را با چندین معمای متفاوت کوتاه درگیر خود کند. این کتاب حدود دویست صفحه طول دارد و از دیگر کتاب‌های لیست طولانی‌تر است؛ ولی کتاب مجموع چندین معما است و نیازی به خواندن آن در یک نشست نیست. داستان در مورد جمع کوچکی است که در کنار یکدیگر جمع می‌شوند و سعی می‌کنند که معماهای جنایی مختلفی را حل کنند. خانم مارپل در یکی از دورهمی‌های این جمع حضور پیدا می‌کنند و سیزده معمای مطرح شده توسط جمع را یک به یک با هوش و زکاوت خود حل می‌کند.

کتاب سیزده معما اثر آگاتا کریستی انتشارات هرمس
کتاب سیزده معما اثر آگاتا کریستی انتشارات هرمس
۱۳۰,۰۰۰ تومان
مشاهده و خرید

  • بهترین کتاب‌های آگاتا کریستی

۴- اتاق قرمزکتاب اتاق قرمز اثر اوگانو رانپو

شاهکاری از ادوگانو رانپو، از نویسندگان ژانر جنایی ژاپن، «اتاق قرمز» یک رمان کوتاه ولی پرکشش است که تا آخرین کلمات آخرین صفحه شما را درگیر خود می‌کند. این شاهکار جنایی حدود صد صفحه است و برای همین «اتاق قرمز» ادوگانو رانپو یک رمان کوتاه برای سفر عالی است. کتاب «اتاق قرمز» مجموعه چند داستان کوتاه پلیسی است که هرکدام با معمایی سریع و گیرا شروع می‌شوند و پیش از آن‌که تمرکز خود را بخاطر مشکلات مسیر سفر از دست بدهید به اتمام می‌رسند. ما در هر داستان با انسان‌هایی روبرو می‌شویم که شاید در نگاه اول انسان‌های عادی به نظر بیایند، ولی به زودی نیمه‌ی تاریک آن‌ها را می‌بینیم و پیش از آن که بتوانیم تحلیل کنیم که با چه انسانی طرف هستیم، وارد دنیای ترسناک و در عین حال جذاب آن‌ها می‌شویم. از ادوگانو رانپو کتاب‌های زیادی ترجمه و منتشر شده است که تمام آن‌ها داستان‌های کوتاه و گیرا هستند که حتی در اوج خستگی یا درگیری، شما را جذب خود خواهند کرد.

کتاب اتاق قرمز اثر ادو گاوا رانپو
کتاب اتاق قرمز اثر ادو گاوا رانپو
مشاهده کالا

۳- ابلیس‌نامهابلیس نامه رمان کوتاه برای سفر عالی

برخلاف دیگر آثار این لیست، این کتاب رویکرد متفاوتی به مبحث معما دارد و به جای ایجاد جذابیت از طریق قوانین داستان‌های جنایی، مسیر دیگری را پیش می‌گیرد. اگر نام «مرشد و مارگاریتا» را شنیده باشید، پس حتما در مورد میخائیل بوگلاکف هم شنیده‌اید. نویسنده مشهور روسی اوایل قرن بیستم که داستان‌های او که رئالیسم و فانتزی را به زیبایی با یکدیگر ترکیب می‌کنند تا با رئالیسم جادویی خود، در به جهانی تازه را به سوی ما باز کند. کتاب «مرشد و مارگاریتا» که یک داستان زیبا در دوران استبداد است که در تاریخ بارها و بارها به آن به عنوان یکی از بهترین آثار کلاسیک اشاره شده است و به عنوان یکی از رمان‌های شاهکار ادبیات روسیه از آن یاد می‌شود، فقط یکی از شاهکارهای این نویسنده است. میخائیل بوگلاکف آثار زیادی را در کارنامه خود دارد. ولی چیزی که آثار دیگر او را مناسب طول سفر می‌کند، مختصر بودن ولی جذابیت بالای داستان‌های او است. «ابلیس‌نامه» از داستان‌های بوگلاکف است که حدود نود صفحه طول دارد و ابعاد آن در حد یک کتاب کوچک جیبی است که حمل آن را بسیار راحت می‌کند. دیگر کتاب‌های بوگلاکف نیز در همین ابعاد چاپ شده‌اند و برای یک خوانش سریع ولی عمیق بسیار مناسب هستند. «ابلیس‌نامه» داستان یک کارمند تأمین مواد اولیه چوب کبریت با نام کاراتکوف است. کارتکوف زندگی عادی دارد و از شرایط خود خوشحال است ولی پس از سؤتفاهمی کوچک، موقعیت شغلی او و زندگی‌ش در خطر قرار می‌گیرند و او باید زود دست به کار بشود. این کتاب کوچک ولی پرکشش یک رمان کوتاه برای سفر عالی است که به علاقه‌مندان به آثار عمیق توصیه می‌شود. اگر از قلم این نویسنده خوشتان آمد، کتاب «تخم‌مرغ‌های شوم» شاهکار جذابی دیگر از این نویسنده است که مانند این اثر او کوتاه ولی پر از کشش است.

کتاب ابلیس نامه اثر میخائیل بولگاکف نشر برج
کتاب ابلیس نامه اثر میخائیل بولگاکف نشر برج
۵۲,۳۰۰ تومان
مشاهده و خرید

۲- در چشم شیطانکتاب در چشم شیطان

اگر از اینکه نتوانید به هیچ عنوان پایان یک داستان را حدس بزنید لذت می‌برید، «در چشم شیطان» تا آخرین لحظه شما را در تاریکی مطلق نگه می‌دارد. این کتاب اثر جونیچیرو تانیزاکی است که بسیاری او را یکی از نویسندگان تأثیرگذار دوران مدرن ژاپن می‌دانند. «در چشم شیطان» یک کتاب هشتاد صفحه‌ای است که در ظاهر یک کتاب کوچک جیبی است ولی در میانه ورق‌های خود، جهانی سیاه و هیجان‌انگیز را حمل می‌کند. داستان با تماس ناگهانی و عجیب سونومورا با تاکاهاشی شروع می‌شود. سونومورا ادعا می‌کند که یک کد رمزگذاری مخفی شده در یک داستان‌ را رمزگشایی کرده است و از زمان دقیق یک قتل مطلع شده و از تاکاهاشی می‌خواهد که در تماشای قتل او را همراهی کند. این کتاب مدام شما در مورد اینکه کدام اتفاق داستان واقعا اتفاق افتاده و کدام ساخته‌ی ذهن شخصیت‌های داستان است به شک می‌اندازد و تا آخرین لحظه برای کشف راز داستان شما را با خود می‌کشاند. اگر تصویرسازی‌های سیاه و معماهای پر از گره افکنی برای شما جذاب است، این رمان کوتاه برای سفر شما عالی خواهد بود.

کتاب در چشم شیطان اثر جونیچیر وتانیزاکی نشر خوب
کتاب در چشم شیطان اثر جونیچیر وتانیزاکی نشر خوب
۴۴,۴۸۰ تومان
مشاهده و خرید

۱- داستان‌های پلیسیداستان پلیسی رمان کوتاه برای سفر عالی

اگر احساس می‌کنید که انتخاب بین آثار تمام نویسندگان معمایی برای شما سخت است، کتاب «داستان‌های پلیسی» چندین آثار جذاب از نویسنده‌های مهم ژانر معمایی را کنار یکدیگر جمع کرده تا خواندن آثار بهترین‌های ژانر را برای شما راحت‌تر کند. آثار برترین نویسندگان جنایی مانند آگاتا کریستی، چارلز دیکنز، گی‌دوموپارسان، کنوت هامسون و بسیاری از نویسندگان دیگر در این کتاب  کنار یکدیگر جمع شده تا شما را در مسیر سفر خود همراهی کنند و انواع معماهای جذاب را در اختیار شما بگذارند. اگر به دنبال معماهای بهترین‌های معمانویسی تاریخ هستید که خود را چنان در دنیای خود غرق کنند که متوجه طول سفر خود نشوید، کتاب «داستان‌های پلیسی» برای سفر شما مناسب خواهد بود که مسیر را تبدیل به بخشی لذت‌بخش از سفر برای شما تبدیل بکند.

کتاب داستان های پلیسی اثر جمعی از نویسندگان انتشارات مهاجر
کتاب داستان های پلیسی اثر جمعی از نویسندگان انتشارات مهاجر
مشاهده کالا

منبع: دیجی‌کالا‌مگ

برچسب‌ها :
ادبیاتچی بخونم؟راهنمای خرید رمان


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟