گودزیلا ممکن است پادشاه هیولاها باشد، اما او همیشه نمی‌تواند قهرمان شود. در اینجا ۹ فیلم گودزیلا وجود دارد که هیولای دیگری این نقش را بازی کرده است. در واقع گاهی اوقات، این هیولای دیگری است که در یک فیلم گودزیلا در کانون توجه قرار می‌گیرد. با سابقه سینمایی که بیش از 60 سال به طول انجامیده است، نماد فرهنگ ژاپنی نیروی محرکه بیش از 30 فیلم بوده است. اما با وجود اینکه تقریباً در هر قسمت او نقش اصلی را داشت، چند فیلم وجود دارد که استودیو به هیولای دیگری فرصت داد تا نقش قهرمان را بازی کند.

در حقیقت، تعدادی از فیلم‌های گودزیلا وجود دارند که در وهله اول این اوست که دنیا را در معرض خطر قرار می‌دهد و باعث می‌شود هیولاهای دیگر جلوی او را بگیرند. بنابراین در این لیست ویجیاتو ۹ فیلم گودزیلا وجود دارد که در آن هیولایی دیگر قهرمان واقعی داستان است.

King Kong vs. Godzilla


King Kong vs. Godzilla

گودزیلا اولین رویارویی خود را با کینگ کونگ در سال 1962 در فیلم کینگ کونگ علیه گودزیلا انجام داد، فیلمی متقاطع که استودیو با RKO، صاحبان آن زمان شخصیت کینگ کونگ ساخته بود. این فیلم که در زمانی به نمایش درآمد که وضعیت فرهنگ پاپ گودزیلا هنوز در حال شکل گیری بود، به کینگ کونگ اجازه داد تا در مرکز صحنه قرار گیرد. با به تصویر کشیدن گودزیلا به عنوان نیرویی که می‌توان روی خطر آن حساب کرد و کونگ به عنوان ابزار ناخواسته شخصیت‌های انسانی، این کنگ بود که به قهرمان دلسوز و ضعیف فیلم تبدیل شد. در پایانی که سال‌ها مورد بحث بود، کونگ ظاهراً پس از زنده شدن دوباره با برخورد یک رعد و برق، بر گودزیلا پیروز شد.

Mothra vs. Godzilla


Mothra vs. Godzilla

فیلم کینگ کونگ در برابر گودزیلا با ماترا در مقابل گودزیلا دنبال شد، که شاهد نبرد قهرمان عنوان ماترا با گودزیلای خشمگین برای اولین بار بود. ماترای صلح‌جو و خیرخواه این وظیفه را بر عهده گرفت که جلوی تخریب‌های گودزیلا را بگیرد، اما در نهایت جلوی این هیولا کوتاه آمد. اما قبل از مرگش، او یک تخم بیرون آورد و راه را برای سقوط گودزیلا هموار کرد. دو لارو ماترا در دقایق پایانی فیلم به هم پیوستند و از ابریشم خود برای بی حرکت کردن گودزیلا استفاده کردند. بنابراین برای دومین فیلم متوالی، گودزیلا شرور بود و حریفش نقش قهرمان را پر می‌کرد.

Godzilla vs. Megalon


Godzilla vs. Megalon

پس از ماترا در مقابل گودزیلا، شرکت ژاپنی توهو با گیدورا، هیولای سه سر، به داستان شرور بودن گودزیلا پایان داد، که روند معروف گودزیلا را به عنوان مدافع ژاپن به جای ناوشکن احتمالی آن آغاز کرد. این ایده ادامه داشت و گودزیلا از ا ین فیلم به بعد ژاپن را نجات می‌داد. اما گودزیلا در مقابل مگالون که در سال 1971 منتشر شد، با این استراتژی مطابقت داشت، البته با یک تغییر قابل توجه. در حالی که گودزیلا یک شخصیت قهرمان باقی ماند، او این بار ستاره نبود. در عوض، تمرکز روی جت جگوار، روباتی بود که توسط قهرمانان انسان ساخته شد. در نبرد نهایی، جت جگوار با گودزیلا یک تیم دو نفر را تشکیل داد تا مگالون و گیگان را نابود کنند.

Godzilla vs. King Ghidorah


Godzilla vs. King Ghidorah

گودزیلا در برابر پادشاه گیدورا، نامحتمل ترین قهرمان فرنچایز را به نمایش گذاشت. پس از پیروزی گودزیلا بر گیدورا، انسان‌ها سعی کردند از سفر در زمان برای خنثی کردن وجود گودزیلا استفاده کنند، فقط برای اینکه تلاش‌هایشان نتیجه معکوس داشته باشد و منجر به تجسم شیطانی‌تر پادشاه هیولا شود. ارتش که به اقدامات ناامیدکننده‌ای سوق داده شده بود، از بقایای گیدورا برای ایجاد Mecha-King Ghidorah استفاده کرد. این موجود که به یک نیروی خوب تبدیل شد، در حالی که گودزیلا را از ژاپن خارج کرد، درگذشت و کشور را در این روند نجات داد.

Godzilla vs. Mothra


Godzilla vs. Mothra

فیلم گودزیلا د ر برابر ماترا با ارائه یک مسابقه مجدد بین گودزیلا و ماترا که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، خلق مجدد گودزیلا را بررسی می‌کرد. معرفی Battra، یک کایجو که به عنوان همتای شیطانی Mothra شناخته می‌شود، به متمایز کردن آن از نسخه قبلی خود کمک کرد. با این حال، با کمال تعجب، باترا شخصیت شرور داستان نبود. در عوض، این نقش به گودزیلا رسید، زیرا حتی باترا نیز تصمیم گرفته بود که گودزیلا خطرناک‌تر از آن است که آن را رها کند. بنابراین، ماترا قهرمان واقعی فیلم، از باترا برای نبرد نهایی کمک خواست. باترا در مبارزه با گودزیلا کشته شد، اما ماترا پشتکار داشت و با موفقیت گودزیلا را در اقیانوس مهر و موم کرد.

Godzilla, Mothra and King Ghidorah


Godzilla, Mothra and King Ghidorah

اگرچه گودزیلا با شرور بودن غریبه نیست، اما فیلم «گودزیلا، ماترا و کینگ گیدورا: حمله همه جانبه هیولاهای غول پیکر» هنوز به عنوان یک انحراف گسترده از رویکرد معمول شرکت ژاپنی توهو به کایجو در نظر گرفته می‌شد. این بار، گودزیلا به عنوان یک هیولای واقعاً شیطانی که با ابزارهای ماوراء طبیعی خلق شده است، مورد استفاده قرار گرفت. قهرمانان فیلم شامل کیگ گیدورا و ماترا بودند که به عنوان هیولاهای نگهبانی که سوگند خورده‌اند از جهان محافظت کنند، تصور می‌شدند. گودزیلا یکی یکی آنها را شکست داد، اما در پایان فیلم، روحیه آنها بازگشت تا به انسانها کمک کند تا برای همیشه او را متوقف کنند.

Godzilla Against Mechagodzilla


Godzilla Against Mechagodzilla

فیلم Godzilla Against Mechagodzilla به عنوان یک داستان آشنا از تلاش ارتش ژاپن برای دفع گودزیلا شروع شد. برای این منظور، آن‌ها کیریو، نسخه جدیدی از مگاگودزیلا، دشمن کلاسیک گودزیلا از دوران قدیم را ساختند. در فیلم محصول 2001، کیریو به عنوان قهرمان ژاپن و تنها چیزی که می‌تواند گودزیلا را شکست دهد مورد تجلیل قرار گرفت. کیریو که توسط قهرمان انسانی‌اش، آکان، هدایت می‌شد، در طول فیلم شجاعانه با گودزیلا جنگید و اگرچه کایجو روباتیک نتوانست به طور کامل پیروز شود، کیریو به اندازه کافی خوب جنگید تا گودزیلا را از ژاپن دور کند. عقب نشینی او توسط انسان‌ها به عنوان یک پیروزی برای کیریو تلقی شد.

Godzilla: Tokyo S.O.S


۹ فیلم گودزیلا که در آن هیولای دیگری قهرمان بود

دنباله مستقیم فیلم گودزیلا در برابر مکاگودزیلا، Godzilla: Tokyo S.O.S بود. در واقع در این فیلم نبرد گودزیلا و کیریو برای سرنوشت ژاپن ادامه یافت. فیلم همچنین ظاهری از ماترا در خود داشت که به عنوان شخص ثالث در داستان نقش خودش را بازی کرد. کیریو که به تنهایی نتوانست گودزیلا را شکست دهد، در نتیجه از ماترا کمک گرفت. در مسابقه نهایی، نیروهای ترکیبی ماترا و کیریو تمام تلاش خود را برای پایان دادن به خشم گودزیلا در سراسر کشور ژاپن انجام دادند. تلاش آنها به اوج خود رسید که کیریو ظاهراً احساساتی به دست آورد و گودزیلا را در اقیانوس به دام انداخت. فداکاری نهایی او دومین پیروزی مکاگودزیلا بر گودزیلا بود.

Godzilla vs. Kong


۹ فیلم گودزیلا که در آن هیولای دیگری قهرمان بود

برخلاف کراس اوور اصلی گودزیلا-کینگ کنگ، فیلم کمپانی لجندری از گودزیلا در مقابل کونگ به طور قابل توجهی پادشاه هیولاها را برنده مبارزه کرد. اما در حالی که گودزیلا بدون شک از نظر توانایی‌های فیزیکی برتر از دو تایتان بود، در واقع این کونگ بود که لحظه قهرمان بزرگ فیلم را به دست آورد. پس از باخت به مگاگودزیلا، گودزیلا توسط کونگ نجات یافت، او با استفاده از تبر قدرتمند خود، مکانیک تایتان APEX را تکه تکه کرد. کونگ علاوه بر پیروزی بر شخصیت شرور فیلم، زمان بیشتری را نیز دریافت کرد، زیرا داستان به جای گودزیلا، بیشتر ماجراهای او را دنبال می‌کرد. این باعث شد تا فیلم سطحی از رمز و راز در مورد اقدامات گودزیلا را حفظ کند.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟