Helldivers 2 پرفروش‌ترین بازی ۲۰۲۴ تاکنون بوده است

بازی Helldivers 2

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بازی Helldivers ۲ پرفروش‌ترین بازی ماه فوریه در ایالات متحده و پرفروش‌ترین بازی سال جاری میلادی تاکنون بوده است.

آخرین بازی استودیوی Arrowhead Game، یک اثر تیراندازی سوم شخص است که در یک کهکشان عجیب و غریب اتفاق می‌افتد که در آن بازیکنان نقش مامورینی نخبه را بر عهده می‌گیرند که وظیفه‌ی مبارزه با تهدیدات بیگانه و تکمیل اهداف مختلف را دارند. بازی دارای انواع سلاح‌ها، استراتژی‌ها مانند حملات هوایی و برجک‌ها است و برای موفقیت به کار گروهی و تفکر استراتژیک نیاز دارد. این بازی به‌ خاطر اکشن دیوانه‌کننده و تاکید بر همکاری‌ تیمی، نقدهای مثبتی دریافت کرد و توسط بازیکنان نیز مورد ستایش قرار گرفت.

حال به نظر می‌رسد که این بازی در بین پرفروش‌ترین بازی‌های غیررایگان، پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن و بیشترین ساعات تجربه در نمودار‌های استیم در ماه مارس سال جاری میلادی قرار گرفته است. در واقع این بازی با در نظر گرفتن فروش ژانویه و فوریه، در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های غیررایگان در ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ تا به امروز قرار گرفته است که با توجه به عرضه در ۸ فوریه قابل توجه است. جالب است بدانید که با اینکه این بازی بیشتر به عنوان یک اثر انحصاری پلی‌استیشن ۵ شناخته می‌شود، در استیم فروش بیشتری داشته و به طور خاص نزدیک به ۶۰ درصد از نسخه‌های فروخته شده از بازی روی رایانه‌های شخصی بوده است.

هل‌دایورز 2

فروش ترکیبی بازی روی پلی‌استیشن ۵ و کامپیوتر این معنی است که مجموع فروش دلاری آن در ماه عرضه‌ی آن، هفتمین میزان فروشی است که تا به حال توسط یک بازی منتشر شده از سونی در ایالات متحده بدست آمده است. در این میان نمودار‌ها همچنین نشان می‌دهند که بازی Final Fantasy ۷ Rebirth دومین بازی پرفروش ماه فوریه بوده و چهارمین بازی پرفروش سال نیز پس از بازی‌های پس از Helldivers ۲، کال آو دیوتی: مدرن وارفر ۳ و تکن ۸ محسوب می‌شود.

گفتنی است که Helldivers ۲ همچنین پرفروش‌ترین بازی اروپا در ماه فوریه بوده و فروش روی رایانه‌های شخصی ۵۶ درصد از کل فروش بازی در آن منطقه را به خود اختصاص داده است. در حالی که سونی آمار فروش رسمی Helldivers ۲ را منتشر نکرده است، این بازی به طور مرتب از ۴۳۰ هزار بازیکن همزمان در استیم فراتر رفته است. در ادامه می‌توانید لیست ۲۰ بازی پرفروش ماه فوریه را مشاهده کنید.

پرفروش‌ترین بازی‌های فوریه 2024

در نهایت طبق تحلیل‌های منتشر شده، این بازی از زمان انتشار در ماه گذشته بیش از ۸ میلیون نسخه فروخته و ظاهرا بسیار بالاتر از حد انتظار عمل کرده است. در نهایت موفقیت اولیه‌ی بازی منجر به گمانه زنی‌هایی شده است که استودیوی توسعه‌دهنده‌ی آن که در استکهلم مستقر است، شاید توسط پلی استیشن خریداری شود. البته خود استودیو تاکنون این موضوع را رد کرده است.

بازی Helldivers ۲ هم اکنون برای پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟